/  /  /  / Ważny certyfikat dla Mitsubishi Motors Europe
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ważny certyfikat dla Mitsubishi Motors Europe

Mitsubishi|

Aby w jeszcze większym stopniu ułatwić sprzedaż i obsługę posprzedażową w Europie, firma Mitsubishi Motors Europe B.V. postarała się o status autoryzowanego przedsiębiorcy, przyznawany przez Komisję Europejską.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Warto przypomnieć, że certyfikat ten jest jednym z elementów walki z terroryzmem. Odkąd Komisja Europejska znacznie zaostrzyła przepisy dotyczące bezpieczeństwa wymiany handlowej w granicach Unii Europejskiej, zaufani partnerzy mogą starać się o status autoryzowanego przedsiębiorcy (AEO), który znacznie upraszcza procedury celne.

Przepisy dotyczące certyfikatów AEO mają wpływ praktycznie na wszystkie aspekty działalności biznesowej każdej firmy, która zajmuje się handlem międzynarodowym i wymagać mogą modyfikacji systemów zarządzania łańcuchem dostaw, stosunków między stroną kupującą a sprzedającą, oraz, naturalnie, procedur celnych itd. W rezultacie, firma zajmująca się handlem na skalę międzynarodową będzie chciała spełniać wymogi AEO, aby uniknąć opóźnień w łańcuchu dostaw.

Status autoryzowanego przedsiębiorcy AEO to nic innego, jak swego rodzaju reżim akredytacyjny, który gwarantuje zgodność ze standardami celnymi i przepisami dotyczącymi łańcucha dostaw. Dopinguje on firmy do poprawy poziomu bezpieczeństwa w swoim międzynarodowym łańcuchu dostaw, w zamian za pewne ułatwienia, które pozwalają zwiększyć wydajność łańcucha dostaw i tym samym ograniczyć koszty. Ułatwienia te obejmują, między innymi, mniejszą liczbę kontroli granicznych, możliwość składania uproszczonej dokumentacji przewozowej, zmniejszone ryzyko opóźnień podczas odprawy celnej, a w przypadku wytypowania towarów „uprzywilejowanego” przedsiębiorcy do kontroli przeprowadzenie jej w sposób priorytetowy (tzw. „zielona fala”).

Nowy Mitsubishi Outlander

Naturalnie, firmy nieposiadające statusu AEO nie mogą liczyć na takie udogodnienia, dlatego w handlu międzynarodowym mogą się spodziewać większych utrudnień oraz wyższych kosztów.

Zgodność ze standardami certyfikacji AEO ma również na dłuższą metę pomóc firmie Mitsubishi Motors umocnić sprzedaż i działania posprzedażowe na Starym Kontynencie (z wyłączeniem rynków Rosji i Ukrainy, gdzie działa spółka niezależna od MME), zarówno w zakresie części zamiennych i akcesoriów (w roku podatkowym 2010 transport morski z Japonii i Tajlandii to 2135 kontenerów o łącznej masie 9499 ton, a transport lotniczy 9448 m³ o masie 793 ton – łączna wartość 123 mln EUR), jak i importowanych pojazdów (przewidywanych ±150000 sztuk w roku podatkowym 2011).

Rezultaty usprawnienia procedur mają być niebawem widoczne m.in. w sześciu portach docelowych oraz w europejskich magazynach firmy w holenderskim Born (82000m² powierzchni całkowitej).

Komentując to przełomowe wydarzenie, Akinori Nakanishi (prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe) powiedział: "Dla Mitsubishi Motors Europe certyfikat AEO to narzędzie, które pozwoli umocnić sprzedaż i działania posprzedażowe w Europie. Współpraca między europejskimi służbami celnymi a dużymi korporacjami takimi jak nasza firma ma szczególne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa globalnego łańcucha dostaw. Certyfikat AEO pozwoli również na jeszcze skuteczniejszą kontrolę naszych wewnętrznych procedur i standardów, na czym skorzystają europejscy klienci firmy Mitsubishi Motors".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama