/  /  /  / Ruszyła produkcja Outlandera PHEV na Europę
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ruszyła produkcja Outlandera PHEV na Europę

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) uruchomiła produkcję swojego pionierskiego elektrycznego modelu hybrydowego typu plug-in (PHEV) na potrzeby europejskiego odbiorcy.

Montowane w zakładach Okazaki w pobliżu miejscowości Nagoya, nowe Mitsubishi Outlander PHEV odniosło już według producenta duży rynkowy sukces, zdecydowanie wykraczając poza najbardziej nawet optymistyczne prognozy firmy.

Sprzedaż detaliczna modelu ruszyła najpierw w Japonii 24 stycznia. Dotychczas zebrano w tym kraju około 8 000 zamówień przy prognozowanych wcześniej 4 000 sztuk.

W związku z powyższym firma zdecydowała się wyjść naprzeciw popytowi w kraju i za granicą, niezwłocznie podwajając produkcję w fabryce Okazaki do wartości 4 000 sztuk miesięcznie (niemal 50 000 egzemplarzy rocznie).

Ponadto, z początkiem nowego roku firma MMC uruchomi program roboczy mający na celu zwiększenie wydajności produkcyjnej oraz zmniejszenie całkowitych kosztów produkcji, a także stworzenie bardziej elastycznego systemu umożliwiającego dopasowywanie do zmiennych potrzeb rynku i różnych modeli.

Działania te umożliwią dalsze zwiększenie produkcji modelu Outlander PHEV oraz innych samochodów montowanych w zakładach Okazaki.

Europa = największy rynek zbytu
W Europie, która według prognoz ma być największym rynkiem zbytu Mitsubishi Outlander PHEV, od grudnia 2012 roku zebrano już ponad 10 000 oficjalnych zamówień na nowy model.

Z tego względu, utrzymując właściwe proporcje między wydajnością produkcyjną a globalnym popytem, firma MMC będzie od października 2013 roku stopniowo wprowadzać Mitsubishi Outlander PHEV na europejski rynek, począwszy od wybranych krajów (Holandia, Skandynawia, itd.).

W okresie od listopada bieżącego roku do końca pierwszego kwartału 2014 roku model będzie się sukcesywnie pojawiał na pozostałych rynkach europejskich.

W Polsce Mitsubishi Outlander PHEV zadebiutuje wiosną przyszłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama