/  /  /  / Panie i Panowie! Technologia roku 2014 to...
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Panie i Panowie! Technologia roku 2014 to...

Mitsubishi Motors|
null
© Mitsubishi
null

System hybrydowego napędu z zewnętrznym ładowaniem akumulatorów firmy Mitsubishi Motors, czyli technologia EV zastosowana w modelu Outlander PHEV, to zdobywca nagrody "Technologia roku 2014 RJC" według organizacji Automotive Researchers' and Journalists' Conference of Japan (RJC).

Z myślą o zapewnieniu klientom możliwości cieszenia się jazdą samochodem w bardziej ekologicznej przyszłości, Mitsubishi Motors Corporation rozwija produkcję samochodów, które mają pomóc w odpowiedzialnym traktowaniu środowiska naturalnego, a jednocześnie zapewniają przyjemność z jazdy, są wytrzymałe i bezpieczne, zgodnie z mottem firmy MMC Drive@earth.

Układ napędowy Plug-in Hybrid EV wyposażono w akumulatory elektryczne dużej pojemności, silniki elektryczne przednich i tylnych kół, generator prądu i silnik spalinowy służący do wytwarzania energii elektrycznej oraz do napędzania samochodu przy dużych prędkościach.

Tak pomyślany układ hybrydowy zapewnia większy zasięg jazdy wyłącznie przy napędzie elektrycznym, a silniki elektryczne są głównym źródłem siły napędowej.

Nowa wersja Outlandera wjeżdża do Europy

Układ Plug-in Hybrid EV System automatycznie włącza optymalny tryb jazdy w zależności od warunków drogowych i stanu naładowania akumulatorów, mając do wyboru trzy tryby jazdy:
- tryb całkowicie elektryczny/EV
- tryb hybrydowy szeregowy
- tryb hybrydowy równoległy

Układ napędowy Plug-in Hybrid EV System został wysoko oceniony za swoje parametry ekologiczne, za płynność przyspieszeń oraz za cichą pracę godną pojazdów luksusowych.

Dążąc do przyjaznej dla środowiska motoryzacji, MMC kontynuuje wprowadzanie do oferty rynkowej pojazdów napędzanych elektrycznie, w tym samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym, jak i samochodów hybrydowych z napędem elektrycznym i ładowaniem akumulatorów ze źródła zewnętrznego.

Celem jest pozycja lidera w technologii napędu elektrycznego pojazdów samochodowych i przyczynienie się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie emisji CO2 na poziomie globalnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama