/  /  /  / Oto nowy prezes Mitsubishi w Europie
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oto nowy prezes Mitsubishi w Europie

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Po dwóch latach na stanowisku prezesa i dyrektora zarządzającego Mitsubishi Motors Europe, Akinori Nakanishi został mianowany dyrektorem generalnym północnoamerykańskiego biura przy światowej centrali Mitsubishi Motors w Tokio.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jego następca, Tomohisa Nishina, przejmuje obowiązki z początkiem nowego roku obrachunkowego, czyli 1 kwietnia.

Nishina-san rozpoczął karierę w firmie Mitsubishi 33 lata temu, zdobywając doświadczenie w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, planowania logistycznego i działań eksportowych. Specjalista spędził też blisko cztery lata w Europie pomiędzy 2003 a 2007 rokiem.

Jako prezes i dyrektor zarządzający, Akinori Nakanishi z powodzeniem przeprowadził firmę przez trudny okres kryzysu rynkowego i nadzorował regionalny debiut popularnego modelu kompaktowego ASX, natomiast misją nowego prezesa będzie utrzymanie wydajności koncernu MME na dotkniętym kryzysem rynku europejskim.

Nowy Mitsubishi Outlander z bliska

Ponadto, jednym ze strategicznych zadań należących do Tomohisa Nishina będzie zaprezentowanie europejskim klientom nowego wizerunku firmy Mitsubishi Motors we wszystkich 34 państwach, w których działa firma MME.

Wsparciem tych działań będzie nowa gama innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie pojazdów, łącznie z nowym Outlanderem ICE (jesień 2012), lekkim, aerodynamicznym i niskoemisyjnym modelem Global Small (początek 2013), nowym, hybrydowym Outlanderem P-HEV zbudowanym w oparciu o pojazd EV (rok 2013) oraz innymi modelami.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama