/  /  /  / Nowym Mitsubishi 1111 kilometrów na jednym baku paliwa
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowym Mitsubishi 1111 kilometrów na jednym baku paliwa

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Szwajcar Felix Egolf, dobrze znany jako specjalista w zakresie jazdy ekonomicznej, pokonał odległości 1111 km na jednym zbiorniku paliwa, prowadząc model Mitsubishi Space Star.

Felix Egolf rozpoczął jazdę na kropelce w kierunku Salzburga za kierownicą Mitsubishi Space Star ze zbiornikiem wypełnionym pod korek. Był to samochodów w wersji 1.2 Invite o mocy 80 KM, z system system start-stop.

Podczas 20-godzinnej podróży (trasa: Lucerna – Sargans – Arlberg Pass – Innsbruck – Worgl - Salzburg – Seebruck/Chiemsee – Fussen – Dornbirn - St. Gallen – Wasserfluh – Goldau – Lucerna – Harkingen) śmiałek jechał ze średnią prędkością 55 km/h. Autostrady stanowiły tylko 11% trasy.

Egolf pokonał dystans łącznie 1111 km ze średnim zużyciem paliwa na poziomie 3,38 l/100 km (co oznacza emisję CO2 zaledwie 78 g/km). Jest to o aż o 17% mniej niż deklaruje producent (4,1 l/100 km).

Koszt przejechania 100 kilometrów wyniósł poniżej 5,60 CHF.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama