/  /  /  / Nowe Mitsubishi ma już 100 000 sztuk na koncie
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe Mitsubishi ma już 100 000 sztuk na koncie

null
© Mitsubishi
null

Licząc od marca ubiegłego roku, nowy model globalny marki Mitsubishi, oferowany pod nazwą Space Star lub Mirage, może się pochwalić łączną sprzedażą ponad 100 000 egzemplarzy.

Pierwszym rynkiem zbytu, a jednocześnie krajem produkcji, jest Tajlandia. Dotychczasowa sprzedaż na tym właśnie rynku nowego modelu Mitsubishi przekroczyła 60 000 sztuk, co jest wynikiem znacznie powyżej oczekiwań producenta.

Pod debiucie w Tajlandii nowe Mitsubishi zostało następnie wprowadzone do sprzedaży na rynkach ASEAN (czerwiec 2012) oraz w Japonii (sierpień 2012), Australii (styczeń 2013) oraz w wybranych krajach europejskich (luty 2013).

W Europie nowy produkt Mitsubishi jest aktualnie dostępny w 15 spośród 34 rynków zbytu Mitsubishi Motors. Według danych koncernu, do końca maja nowy Space Star znalazł na Starym Kontynencie około 5 500 nabywców.

Można zakładać, że szykowana do premiery rynkowej nowa wersja nadwoziowa Mitsubishi (patrz TUTAJ) będzie ważnym impulsem do dalszego wzrostu sprzedaży.

Mitsubishi Motors zamierza zwiększyć moce produkcyjne swojego zakładu w Tajlandii ze 150 000 egzemplarzy do 200 000, co ma nastąpić do końca marca 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama