/  /  /  / Możliwa usterka w nowym Mitsubishi Outlander
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Możliwa usterka w nowym Mitsubishi Outlander

UOKIK|

Jak poinformował generalny importer Mitsubishi Motors w Polsce, wybrane egzemplarze modelu Mitsubishi Outlander RM 2013 mogą mieć ewentualnie usterkę fabryczną. W związku z tym zaplanowano prewencyjną akcję naprawczą.

Chodzi o egzemplarze z roku modelowego 2013 (auta wyprodukowane przed 20 maja bieżącego roku). Jak ustalił koncern, na skutek błędnego oprogramowania w sterowniku tempomatu adaptacyjnego ACC/FCM istnieje możliwość automatycznego zmniejszenia prędkości samochodu jadącego w tunelu z włączoną funkcją tempomatu adaptacyjnego.

Błąd oprogramowania może także doprowadzić do wyłączenia systemu zapobiegania kolizjom czołowym FCM, co będzie sygnalizowane wyświetlaniem się komunikatu ostrzegawczego na zestawie wskaźników.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest 15 samochodów Mitsubishi Outlander. Lista numerów VIN patrz TUTAJ.

Generalny importer Mitsubishi Motors poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania oględzin pojazdu i usunięcia ewentualnej usterki.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela MMC Car Poland sp. z o.o. (adres: ul. 17 Stycznia, 02-146 Warszawa 45; Biuro Obsługi Klienta tel.: 22 463 19 40; e-mail: biuro.klienta@mitsubishi.pl, www.mistusbishi.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama