/  /  /  / Mitsubishi Mirage na start
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mitsubishi Mirage na start

MMC|
null
© Mitsubishi
null

Firma Mitsubishi Motors rozpoczęła właśnie w Tajlandii produkcję seryjną nowego modelu Mirage. Sprzedaż auta wystartowała w tym kraju 28 marca. Dotychczas zebrano ponad 15 000 zamówień.

Mirage jest produkowany w nowej, trzeciej fabryce Laem Chabang Plant należącej do firmy Mitsubishi Motors Thailand, czyli w największym oddziale produkcyjnym MMC poza Japonią.

Samochód będzie początkowo sprzedawany w Tajlandii, a następnie trafi do państw należących do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN, a także do Japonii, Europy i na inne rynki.

Sprzedaż Mitsubishi Mirage rozpoczęła się w Tajlandii 28 marca. Jak na razie, koncern nie ma powodu do narzekań: do tej pory zebrano ponad 15 000 zamówień.

Mitsubishi Mirage zadebiutuje w Polsce na początku przyszłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama