/  /  /  / Mitsubishi Colt punktuje w rankingu DEKRA 2012
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mitsubishi Colt punktuje w rankingu DEKRA 2012

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Mitsubishi Colt znalazł się wśród zwycięzców szeroko komentowanego rankingu niezawodności samochodów według DEKRA 2012. Produkt japońskiej marki wcześniej został doceniony też m.in. w raporcie awaryjności według ADAC.

Miejski model Mitsubishi Colt znalazł się wśród zwycięzców szeroko komentowanego rankingu niezawodności samochodów według DEKRA 2012. Produkt japońskiej marki zajął bowiem pierwsze miejsce wśród pojazdów małych, w kategorii eksploatacyjnej od 100 000 do 150 000 km.

Ranking DEKRA 2012

Co ciekawe czołową trójkę w omawianej kategorii pojazdów oraz kategorii eksploatacyjnej zajęły w całości modele marek japońskich. Drugie miejsce na podium za Mitsubishi Colt (wynik 48,7%) zajęły kolejno Honda Jazz (46,5%) oraz Mazda2 poprzedniej generacji (45,5%).

Tymczasem w raporcie awaryjności 2011 według ADAC, który powstał na podstawie około 500 000 zgłoszeń kierowanych przez właścicieli aut, które uległy awarii na trasie, Mitsubishi Colt okazał się trzecim najbardziej niezawodnym pojazdem w kategorii małych aut. Łącznie w tej klasie sklasyfikowano 23 samochody w wieku od 1 do 6 lat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama