/  /  /  / Faurecia i Mitsubishi podpisują nową umowę
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Faurecia i Mitsubishi podpisują nową umowę

Faurecia Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Firmy Faurecia oraz Mitsubishi Chemical podpisują umowę o współpracy w celu wspólnego opracowania i produkcji biotworzyw na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Faurecia prowadziła badania nad biotworzywami pozyskiwanymi z materiałów w 100% naturalnych od roku 2006 (Projekt BioMat), a obecnie podpisała umowę branżową na wyłączność o współpracy z Mitsubishi Chemical Corporation, mającą na celu wspólne opracowania biotworzyw do produkcji masowej, które będą wykorzystywane we wnętrzach samochodowych.

Faurecia planuje opracowanie szerokiego asortymentu biotworzyw, dla których okres dobrej koniunktury prognozowany jest na lata 2015-2020.

Ograniczenia w zakresie ochrony środowiska naturalnego, związane z obniżeniem wagi pojazdów oraz przepisy zmierzające do zwiększenia możliwości recyclingu materiałów stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym (85% w Europie do roku 2015) wymagają zwiększonego stosowania surowców z zasobów naturalnych, które ostatecznie zastąpią tworzywa sztuczne oparte na ropie naftowej. Inicjatywa ta ma również na celu zapewnienie korzystnego wpływu stosowanych materiałów na czas życia produktów (od pierwotnej ekstrakcji do końca okresu życia).

Zasadniczo, celem wspólnego programu Faurecii i Mitsubishi Chemical jest opracowanie polimeru, który mógłby być stosowany do produkcji masowej części wnętrz pojazdów. Wspólne prace nad jego opracowaniem rozpoczną się od modyfikacji opatentowanego przez Mitsubishi Chemical pochodzącego z biotworzywa polibursztynianu butylenowego (PBS) i mają one na celu produkcję w 100% z zasobów biologicznych.

BioAmber będzie dostawcą kwasu bursztynowego pochodzenia organicznego dla spółki.

Zgodnie z warunkami umowy, Faurecia będzie posiadała prawo wyłączności do zastosowań motoryzacyjnych określonych polimerów, które zostaną wspólnie opracowane w ramach projektu. Projekt opiera się na kilkunastoletnich pracach rozwojowych prowadzonych wspólnie z BioAmber (wiodący specjalista w dziedzinie technologii kwasu bursztynowego pochodzenia organicznego).

Nicholas Pechnyk, wiceprezes Faurecia Interior Systems ds. technicznych, wyjaśnia: "Ta strategiczna umowa z Mitsubishi Chemical sprawi, że Faurecia stanie się pierwszym dostawcą wyposażenia samochodowego do produkcji masowej w oparciu o tworzywo w 100% pochodzenia organicznego. Jesteśmy przekonani o przyszłości tej technologii jako substytutu komponentów z tworzyw sztucznych, opartych na ropie naftowej; w rzeczywistości jest to jedno z założeń naszej strategicznej inicjatywy Bioattitude".

Shigeru Handa, dyrektor naczelny Mitsubishi Chemical’s Sustainable Resources Business Development komentuje: "Jesteśmy przekonani, że zobowiązanie Faurecii do zrównoważonego rozwoju jest zgodne z koncepcją Mitsubishi Chemicals pod nazwą Kaiteki. Wierzymy, iż nasze mocne strony w dziedzinie biotechnologii, opracowywania polimerów oraz pozycja patentowa przyczynią się do tej współpracy z Faurecią".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama