/  /  /  / Dobre wyniki sprzedaży Mitsubishi
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dobre wyniki sprzedaży Mitsubishi

Mitsubishi Motors|
null
© Mitsubishi
null

Firma Mitsubishi Motors Corporation przedstawiła wyniki handlowe i finansowe, jakimi zamknęło się pierwsze półrocze roku finansowego 2013, kończącego się dla firmy 31 marca 2014.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym półroczu koncern wygenerował o 55% większy niż przed rokiem zysk netto, w wysokości łącznie około 46,7 mld jenów. Zysk z działalności operacyjnej zamknął się wynikiem 50,8 mld jenów, co stanowi 65% wzrost, a przychód netto ze sprzedaży wyniósł 929 mln jenów i jest on o 8% większy niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Łączna sprzedaż Mitsubishi Motors w pierwszym półroczu na świecie wzrosła o 4% i wyniosła około 499 000 samochodów: 66 000 aut sprzedano w Japonii (+5%); 45 000 sztuk i o 3% więcej niż przed rokiem w Ameryce Północnej (w tym w Kanadzie i Meksyku); 91 000 sztuk (+1%) w Europie (w tym w Rosji, na Ukrainie i w Kazachstanie), a także około 297 000 pojazdów trafiło na rynki azjatyckie, co stanowi 6-proc. wzrost.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama