/  /  /  / Będzie nowy Mitsubishi Space Star zamiast Mirage
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Będzie nowy Mitsubishi Space Star zamiast Mirage

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
nullnull

W związku z niespodziewanymi kwestiami prawnymi, związanymi z prawami handlowymi do znaku “Mirage” w Europie, firma Mitsubishi Motors Corporation zdecydowała o nadaniu nowej nazwy na Starym Kontynencie modelowi Global Small.

Na terenie Europy, włączając Rosję i Ukrainę (z możliwymi wyjątkami) ten należący do segmentu B samochód będzie nazywany Mitsubishi Space Star. Stanowi to nawiązanie do nazwy znanego, popularnego i przyjaznego dla użytkowników modelu Mitsubishi, który ceniony był przez klientów za przestronne wnętrze, oszczędność i funkcjonalność.

Te cechy odpowiadają specyfikacji 5-osobowego Global Small, który ma 371 cm długości, waży od 845 kg, może pochwalić się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0,27 Cd i spalaniem na poziomie 4 litrów na 100 km, emisją CO2 wynoszącą 92 g/km oraz bagażnikiem o pojemności 235 litrów.

Polską premierę nowego Mitsubishi Space Star, wytwarzanego w Tajlandii z przeznaczeniem na wszystkie rynki światowe, planuje się na jesień bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama