/  /  /  / Adam Małysz startuje w rajdzie Gyulai Varfurdo Cup
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Adam Małysz startuje w rajdzie Gyulai Varfurdo Cup

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
nullnullnull

W najbliższy weekend multimedalista olimpijski Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem wezmą udział w rajdzie Gyulai Varfurdo Cup. Załoga otrzymała numer startowy 9. Rajd, który jest czwartą rundą FIA Central European Zone Cross-Country Trophy, rozpoczyna się w najbliższy piątek 3 sierpnia i potrwa do niedzieli 5 sierpnia.

Adam Małysz i Rafał Marton pojadą Mitsubishi L200. Załoga zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji T1. Rajd jest zaliczany do mistrzostw Węgier, Włoch i Słowacji. W piątek odbędzie się 15-kilometrowy prolog w Gyuli. Sobotni program obejmuje dwa przejazdy oesów Kotegyan (30 km) i Ujkigyos (48 km). Na niedzielę zaplanowano dwie pętle z próbami Kotegyan i Sarkad (37 km). Trasa mierzy 600 km, z czego 305 km to odcinki specjalne.

„Każdy start jest dla nas tak rywalizacją, jak i okazją do treningu. Jak podają organizatorzy od kilku dni w rejonie Gyuli pada deszcz. Trasa jest mokra i błotnista, zatem musimy się przygotować na różne scenariusze. Mam jednak nadzieję, że to nie przeszkodzi nam w zdobyciu dobrego miejsca - powiedział Adam Małysz.
 
Do udziału w rajdzie zgłoszono 22 samochody, dwa motocykle, sześć quadów i dwa dwuosobowe Polarisy. Z jedynką pojadą liderzy strefy w T1, Miroslav Zapletal i Maciej Marton (Hummer H3 Evo). Kolejne numery otrzymali Zdenek Porizek (Hummer H3 Evo II), Karoly Fazekas (BMW X5), Erik Korda (Nissan Pick Up), Balazs Szalay (Opel Antara RR). W klasie TH zgłosili się Piotr Cierzniewski i Michał Bojar (SAM MRT).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama