/  /  /  /  / Japoński SUV z wyjątkowo niskim zużyciem paliwa
Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Cena94 990 zł - 239 990 zł (aktualizacja: 2017-01-01)
Emisja CO244 g/km - 155 g/km
Żużycie paliwa1,9 L/100km - 6,7 L/100km
 

Japoński SUV z wyjątkowo niskim zużyciem paliwa

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
nullnullnullnull

W Japonii zadebiutuje Mitsubishi Outlander PHEV, anonsowany jako pierwszy na świecie elektryczny, hybrydowy SUV-a z napędem na cztery koła. Samochód oferuje wszystkie zalety przestronnego SUV 4x4, ale ze zużyciem paliwa na poziomie zaledwie 1,49 l na 100 km.

Przyjazny środowisku układ napędowy Mitsubishi Outlander PHEV, który składa się z motorów elektrycznych i silnika benzynowego, pozwala na znaczną oszczędność paliwa i gwarantuje daleki zasięg pojazdu w czasie wypraw poza miasto. W trybie elektrycznym auto może pokonać do 60,2 km (pomiar według norm japońskich w cyklu JC08), dzięki czemu samochód może być na co dzień eksploatowany jak typowy pojazd z napędem elektrycznym.

Jednocześnie nowy model oferuje zasięg porównywalny z pojazdami wyposażonymi w konwencjonalne, spalinowe układy napędowe (897 km w cyklu JC08), co oznacza pełną funkcjonalność auta klasy SUV zarówno w dalekich podróżach, jak i jeździe w terenie.

Wybór trybu jazdy optymalnego dla danych warunków drogowych oraz poziomu naładowania akumulatora obywa się automatycznie z myślą o komforcie podróżowania oraz maksymalnej wydajności paliwowej. Ograniczenie zużycia benzyny realizowane jest poprzez odpowiednie wykorzystanie napędu elektrycznego, utrzymywanie najkorzystniejszych prędkości obrotowych jednostki spalinowej oraz odzysk energii kinetycznej hamowania.

Dzięki temu pojazd w trybie łączonym (współpraca elektrycznego i spalinowego układu napędowego) może na jednym litrze benzyny pokonać do 67 kilometrów (1,49 l na 100 km), a w trybie hybrydowym 18,6 kilometra na litr (5,3 l na 100 km) (oba pomiary w cyklu JC08).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi Outlander