/  /  /  /  / Największa na świecie parada Lancera Evolution
Mitsubishi Lancer Evolution X

Mitsubishi Lancer Evolution X

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Największa na świecie parada Lancera Evolution

MMC Car Poland|(2008-07-21 16:01)
null
© Mitsubishi
nullnullnull

W tym miesiącu na torze wyścigowym Castle Combe w angielskim Wiltshire ustanowiono niezwykły rekord, zanotowany w słynnej Księdze Rekordów Guinessa. Ustanowiła go brytyjska organizacja Mitsubishi Lancer Register, zrzeszającą właścicieli i miłośników Mitsubishi Lancerów Evolution, która zorganizowała największą w historii paradę lancerów evolution.

W paradzie wzięły udział 273 auta. Impreza miała także na celu zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na cele charytatywne.

12 lipca 273 samochodów Mitsubishi Lancer Evolution zebrało się w boksach i ustawiło według kolorów. O godzinie 17.00 samochody zaczęto kierować na tor, aby przejechały dwie mile zachowując stałą prędkość i szyk kolorystyczny.

Rezultat okazał się naprawdę  niezwykły.

Osiągnięcie zostało oficjalnie potwierdzone przez Laurę Farmer, przedstawicielkę Księgi Rekordów Guinnessa o 17:27, która wkrótce po paradzie wręczyła odpowiedni certyfikat Ianowi Corcoranowi, menedżerowi imprez związanych z biciem światowych rekordów.

“Doprowadzenie do tej próby pobicia rekordu wymagało ogromnego wysiłku i poświęcenia czasu ze strony małej ekipy członków MLR, jednak oglądanie rezultatu w sobotę było niesamowitym przeżyciem - powiedział Darin Frow. „To wspaniały dzień, a widok historycznego wydarzenia, jakim było ustawienie tylu Evo na torze, był iście spektakularny. Jesteśmy zachwyceni wsparciem otrzymanym od Mitsubishi UK i szlachetnym darem ze strony firmy na rzecz wybranej przez nas organizacji charytatywnej.”
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama