/  /  /  /  / Mitsubishi Lancer może mieć usterkę
Mitsubishi Lancer Evolution X

Mitsubishi Lancer Evolution X

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mitsubishi Lancer może mieć usterkę

UOKIK|

Jak poinformowała firma MMC Car Poland, wybrane egzemplarze modelu Mitsubishi Lancer Sedan oraz Lancer Sportback mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę MMC Car Poland, wybrane egzemplarze modelu Mitsubishi Lancer Sedan oraz Lancer Sportback (auta z roku modelowego 2011) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Otóż w niektórych autach na skutek nieprawidłowego dokręcenia i nieodpowiedniego dopasowania powierzchni kołnierza koła pasowego alternatora powierzchnia styku koła pasowego teoretycznie mogłaby się odkształcić poprzez napięcie pasa napędowego alternatora. Może spowodować to poluzowanie koła pasowego alternatora, a w najgorszym przypadku skutkować jego zsunięciem się z alternatora i utratą ładowania w pojeździe.

W przypadku wystąpienia opisanej usterki użytkownik usłyszy niestandardowe dźwięki z komory silnikowej, a na zestawie wskaźników zaświeci się kontrolka ładowania akumulatora.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 93 samochody (lista numerów VIN patrz tutaj).

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela MMC Car Poland (adres: ul. 17 Stycznia, 02-146 Warszawa 45; Biuro Obsługi Klienta tel. 22 463 19 40; e-mail: biuro.klienta@mitsubishi.pl, www.mistusbishi.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama