/  /  /  /  / Mitsubishi ASX doceniony w USA za bezpieczeństwo
Mitsubishi Lancer Evolution X

Mitsubishi Lancer Evolution X

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mitsubishi ASX doceniony w USA za bezpieczeństwo

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Kompaktowy crossover Mitsubishi ASX 2012, który w USA oferowany jest pod nazwą Outlander Sport, otrzymał tytuł Top Safety Pick amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS).

ASX dołącza do elitarnego grona modeli, które spełniają niezwykle rygorystyczne wymogi stawiane pojazdom przez instytut IIHS w testach zderzeniowych. Wśród nich znajduje się także popularny Mitsubishi Lancer Sedan.

Aby pojazd mógł zdobyć tytuł najbezpieczniejszego produktu na rynku, musi uzyskać przynajmniej dobre noty w programie testowym opracowanym przez instytut IIHS. Model Mitsubishi ASX 2012 otrzymał taką ocenę w następujących kategoriach:
- symulacja zderzenia czołowego,
- symulacja zderzenia bocznego,
- symulacja wytrzymałości dachu,
- ocena systemów bezpieczeństwa podczas zderzenia tylnego.

Rezultat model ASX zawdzięcza między innymi swej konstrukcji, w której użyto stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, zwiększającej sztywność nadwozia i zapewniającej najwyższy poziom bezpieczeństwa w czasie zderzenia oraz pozwalającej zredukować masę pojazdu. Poduszka kolanowa kierowcy i wzmocniona konstrukcja opasująca nadwozie, w której boczne wzmocnienia podłużnicy są ze sobą zespawane, skutecznie absorbuje energię uderzenia podczas czołowego, tylnego i bocznego zderzenia.

Mitsubishi ASX oferta modelowa z cennikiem

To nie pierwsza nagroda w dziedzinie bezpieczeństwa dla tego kompaktowego crossovera spod znaku trzech diamentów. Mitsubishi ASX otrzymał bowiem w 2011 roku 5-gwiazdkową, najwyższą notę w testach Euro NCAP a w 2010 roku najwyższą ocenę 5 gwiazdek przyznawaną przez ANCAP.

ASX to od roku najpopularniejszy model spod znaku Mitsubishi w Polsce. W ubiegłym roku sprzedano 2 366 sztuk, czyli o niemal 36% więcej niż w roku 2010, gdy pojazd ten zadebiutował w naszym kraju.

W styczniu i lutym bieżącego roku Mitsubishi ASX trafił do 438 klientów a jego sprzedaż wzrosła o ponad 26%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama