/  /  /  /  / Tajemnicza nowość na Genewę
Mitsubishi L200

Mitsubishi L200

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Pick-up
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Tajemnicza nowość na Genewę

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
nullMitsubishi ASXMitsubishi ASX

Z okazji marcowej wystawy Genewa 2012 Mitsubishi Motors szykuje ciekawą premierę zupełnie nowego auta o zasięgu globalnym, które jest jednocześnie zapowiedzią istotnych zmianach w stylistyce i pozycjonowaniu japońskiej marki.

Podczas marcowych targów branżowych w Genewie Mitsubishi Motors przedstawi szerokiej publiczności najnowszy model auta, które opracowano z myślą o rynku globalnym. Samochód wejdzie do sprzedaży jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym, a jego atutami mają być nowoczesne i ukierunkowane na ekologię rozwiązania technologiczne (w tym dotyczące układu napędowego), jak również zmieniona stylistka, która z czasem znajdzie zastosowanie w kolejnych modelach marki.

Pierwszą zapowiedzią wspomnianego modelu Mitsubishi jest zamieszczone obok zdjęcie.

Genewska wystawa to również dobra okazja dla Mitsubishi Motors, aby europejskiej publiczności zaprezentować po raz pierwszy projekt znany pod nazwą Global Small. Samochód opracowany w ramach tego programu pojawi się w sprzedaży jeszcze w trakcie roku obrachunkowego 2012 (kończy się w marcu 2013).

W tym miesiącu firma Mitsubishi Motors przedstawiła też podsumowanie wyników sprzedaży swoich samochodów na rynku europejskim. Z raportu wynika, że w roku kalendarzowym 2011, wliczając w to wolumen modelu L200, spółka sprzedała w Europie łącznie prawie 150 000 egzemplarzy (+7%; bez Rosji i Ukrainy).

Najchętniej kupowanym modelem w gamie okazał się zgodnie z oczekiwaniami Mitsubishi ASX, który zbliżył się do poziomu 50 000 sztuk. Wcześniejsze prognozy koncernu zakładały osiągnięcie wyniku raczej w granicach 30 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama