/  /  /  /  / Prototyp i-MiEV na Pike's Peak International Hill Climb
Mitsubishi i-MiEV

Mitsubishi i-MiEV

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Prototyp i-MiEV na Pike's Peak International Hill Climb

MMC|
null
© MMC
nullnull

i-MiEV Prototype poprowadzi Hiroshi Masuoka – legendarny kierowca rajdowy, 21-krotny uczestnik wyczerpującego Rajdu Dakar, w którym dwukrotnie zdobywał najwyższy stopień podium (Mitsubishi Pajero w 2002 i Pajero Evolution w 2003 roku).

i-MiEV Prototype będzie posiadał ten sam elektryczny układ napędowy, co obecnie produkowana wersja modelu i-MiEV. Firma MMC wykorzysta dane uzyskane podczas wyścigu do poprawy wytrzymałości i niezawodności pojazdów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym typu plug-in, które mają pojawić się na rynku w niedalekiej przyszłości.
 
Dla konstruktorów działu rozwojowego firmy MMC i przedstawicieli firm współpracujących z Mitsubishi, które produkują akumulatory, silniki elektryczne oraz inne komponenty napędu elektrycznego udział w wyścigu będzie również okazją do wymiany doświadczeń. Umożliwi to jeszcze szybszy rozwój  technologiczny pojazdów MMC z napędem elektrycznym.
 
Wyścig Pikes Peak International Hill Climb to coroczna impreza dla samochodów i motocykli, które pokonać muszą trasę wiodącą na szczyt Pikes Peak (4300 m n.p.m.) w Kolorado. Różnica poziomów wynosi niemal 1500 metrów. Pierwsza edycja wyścigu odbyła się w 1916 roku, co czyni zeń jedną z najstarszych imprez tego typu w Ameryce. W czasie wyścigu zmianom ulega ciśnienie atmosferyczne, temperatura, warunki pogodowe oraz szereg innych czynników. Wymaga to idealnego przygotowania samochodu, który do końca musi zachować pełną sprawność i świetne osiągi.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama