/  /  /  /  / Plus X Award dla Mitsubishi
Mitsubishi i-MiEV

Mitsubishi i-MiEV

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Plus X Award dla Mitsubishi

MMC Car Poland|
null
© Mitsubishi
nullnullnullnullnullnull

Mitsubishi i-MiEV otrzymał przyznawaną cyklicznie nagrodę Plus X Award dla najlepszego elektrycznego pojazdu 2011 roku, jednocześnie zdobywając uznanie w zakresie innowacyjnych rozwiązań oraz ekologii.

Plus X Award jest największym na świecie konkursem w dziedzinie technologii, sportu i stylu życia.

W skład jury wchodzi 144 neutralnych ekspertów z 32 krajów, którzy nagradzają produkty biorąc pod uwagę nowoopracowane, innowacyjne technologie, wyróżniający się design oraz inteligentne i proste koncepcje obsługi.
 
Członkowie jury podkreślają, że „Mitsubishi i-MiEV jest przykładem zeroemisyjnego pojazdu, który wkracza w rzeczywistą fazę realizacji.” i-MiEV oferuje zasięg do 150 kilometrów, jest praktyczny, a także daje prywatnym nabywcom możliwość doświadczenia innowacyjnej elektrycznej mobilności na co dzień.

„Ekologiczne założenia, promujące ochronę zasobów i środowiska, widoczne są także we wnętrzu Mitsubishi i-MiEV w postaci elementów wykonanych z odnawialnych włókien bambusa - czytamy w werdykcie jurorów.

Zdobywając te nagrodę, Mitsubishi i-MiEV znalazł się w galerii sław Plus X Award, w której miejsce zajmują wyłącznie produkty najwyższej jakości nominowane przez niezależne jury.

Mitsubishi i-MiEV to pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód elektryczny. Do pierwszych polskich klientów trafił w lutym bieżącego roku. Do dziś zebrano 40 zamówień na to auto a wśród klientów i użytkowników znalazły się takie instytucje jak e+ sp. z o.o, Fortum, BOŚ Bank, ABB, Straż Miejska we Wrocławiu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie oraz Biuro Rozwoju Krakowa.

W salonach Mitsubishi Motors miesięczna rata leasingowa za i-MiEV wynosi obecnie 2192 zł. Koszt naładowania akumulatorów do poziomu umożliwiającego przejechanie 100 km to około 6 zł.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama