/  /  /  /  / Mitsubishi i-MiEV taniej o 30%
Mitsubishi i-MiEV

Mitsubishi i-MiEV

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mitsubishi i-MiEV taniej o 30%

MMC|
Mitsubishi Imiev
© Mitsubishi
Mitsubishi ImievMitsubishi i-MieV 2011Mitsubishi i-MieV 2011Mitsubishi i-MieV 2011Mitsubishi i-MieV 2011nullnullnullnull

Półtora roku po oficjalnej premierze na salonie samochodowym w Paryżu (2010) oraz 12 miesięcy po debiucie rynkowym w wybranych krajach Europy, elektryczne Mitsubishi i-MiEV przeszło pierwszą modernizację. Po uwzględnieniu uwag klientów, wprowadzono szereg modyfikacji, które mają przydać pierwszemu na świecie seryjnie produkowanemu modelowi elektrycznemu jakości klasy premium. Zmodernizowano wnętrze i wzbogacono wyposażenie samochodu, na liście którego znalazł się między innymi system dźwiękowy ostrzegający o zbliżającym się pojeździe. Jednocześnie – także w efekcie rozwoju produkcji baterii litowo-jonowych - ceny modelu i-MiEV obniżono aż o 30

Jako zupełnie nowy produkt na rynku motoryzacyjnym, Mitsubishi i-MiEV stanowi przykład ekologicznych działań firmy Mitsubishi Motors oraz przeciera szlaki kolejnym 8 modelom elektrycznym i hybrydowym typu plug-in, które firma MMC ma zamiar wprowadzić do swej oferty do 2015 roku.

Od chwili debiutu w Japonii latem 2009 roku na całym świecie sprzedano już ponad 15000 egzemplarzy (dane do końca 2011 roku).

Zmodernizowany model 2012.5
Zmiany w modelu roku 2012.5 obejmują między innymi nową deskę rozdzielczą z przeprojektowaną konsolą środkową, zintegrowanymi przyciskami sterowania zestawem audio oraz jasnosrebrzystymi wstawkami po obu stronach powierzchni panelu głównego. Dodano jasnosrebrzyste obwódki kratek wentylacyjnych oraz przyciski sterowania systemem klimatyzacji i klamki wewnętrzne w podobnym kolorze. Deskę rozdzielczą pokrywa miękki w dotyku, ciemnobrązowy plastik. Zmodernizowane Mitsubishi i-MiEV otrzymało nową, ciemnobrązową tapicerkę ze srebrną lamówką oraz nowe panele drzwiowe ze wstawkami z ciemnobrązowego materiału. Ponadto i-MiEV model roku 12.5 zyska nowe elementy wyposażenia, takie jak np.:

•    System podgrzewania przednich foteli (obecnie dostępny jest tylko dla fotela kierowcy),
•    Zintegrowany zestaw audio z odtwarzaczem CD oraz radiem AM/FM i gniazdem USB,
•    System zdalnego sterowania MiEV:
1.    Zdalnie sterowany system klimatyzacji)
2.    Funkcja timera systemu ładowania (pozwala wybrać optymalną porę dnia do ładowania akumulatorów pojazdu, np. w nocy, gdy pobierane są niżsez opłaty za energię elektryczną)
3.    Wskaźnik poziomu naładowania zespołu akumulatorów (pozwala sprawdzić ilość energii pozostałej w akumulatorach)
•    Dźwiękowy system ostrzegania przed nadjeżdżającym pojazdem (AVAS), który uprzedza pieszych o zbliżającym się pojeździe (uruchamiany po włączeniu silnika elektrycznego (zapala się kontrolka „Ready”) – dźwięk generowany jest w zależności od danych uzyskanych z czujnika prędkości, układu hamulcowego oraz pozycji wybieraka skrzyni biegów i jeśli pojazd porusza się z prędkością od 0 do 35 km/h).

Samochody z roku w modelowego 2011 i 2012 kosztują teraz o 30% mniej, niż dotąd, czyli 112 914 zł brutto.
Znacznie lepiej wyposażony, zmodernizowany model Mitsubishi i-MiEV z roku modelowego 12.5 kosztuje 122 300 zł brutto.
 
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama