/  /  /  /  / Mitsubishi Colt punktuje w rankingu DEKRA 2012
Mitsubishi i-MiEV

Mitsubishi i-MiEV

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Mitsubishi Colt punktuje w rankingu DEKRA 2012

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Mitsubishi Colt znalazł się wśród zwycięzców szeroko komentowanego rankingu niezawodności samochodów według DEKRA 2012. Produkt japońskiej marki wcześniej został doceniony też m.in. w raporcie awaryjności według ADAC.

Miejski model Mitsubishi Colt znalazł się wśród zwycięzców szeroko komentowanego rankingu niezawodności samochodów według DEKRA 2012. Produkt japońskiej marki zajął bowiem pierwsze miejsce wśród pojazdów małych, w kategorii eksploatacyjnej od 100 000 do 150 000 km.

Ranking DEKRA 2012

Co ciekawe czołową trójkę w omawianej kategorii pojazdów oraz kategorii eksploatacyjnej zajęły w całości modele marek japońskich. Drugie miejsce na podium za Mitsubishi Colt (wynik 48,7%) zajęły kolejno Honda Jazz (46,5%) oraz Mazda2 poprzedniej generacji (45,5%).

Tymczasem w raporcie awaryjności 2011 według ADAC, który powstał na podstawie około 500 000 zgłoszeń kierowanych przez właścicieli aut, które uległy awarii na trasie, Mitsubishi Colt okazał się trzecim najbardziej niezawodnym pojazdem w kategorii małych aut. Łącznie w tej klasie sklasyfikowano 23 samochody w wieku od 1 do 6 lat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama