/  /  /  /  / Czarne chmury nad europejską fabryką Mitsubishi
Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Czarne chmury nad europejską fabryką Mitsubishi

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

W wydanym właśnie komunikacie firma Mitsubishi Motors Corporation poinformowała, że holenderska fabryka NedCar nie otrzyma do produkcji nowego modelu samochodu. Ostatnie egzemplarze wytwarzanych tam obecnie aut opuszczą zakład z końcem roku 2012.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W wydanym wczoraj komunikacie firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poinformowała, że holenderska fabryka NedCar nie otrzyma do produkcji nowego modelu samochodu. Ostatnie egzemplarze wytwarzanych tam obecnie aut (Mitsubishi Colt oraz Outlander) opuszczą zakład z końcem roku 2012.

Czy to oznacza, że koncern MMC zakończy wówczas produkcję samochodów na terenie Europy Zachodniej? Tak wynika z szeregu doniesień, jakie ukazały się na ten temat w prasie branżowej.

Sam koncern podkreśla, że wspólnie z zaangażowanymi stronami będzie szukał możliwości zapewnienia dalszego funkcjonowania zakładów NedCar od roku 2013 i w przyszłości.

Europa jest i pozostanie ważnym rynkiem dla Mitsubishi. Koncern utrzyma ciągłość dostaw samochodów dla tutejszych klientów dzięki zakładom działającym w Japonii oraz Tajlandii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama