/  /  /  /  / Wyróżnienie Top Safety Pick dla modeli ASX i Lancer
Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena69 990 zł - 139 990 zł (aktualizacja: 2016-12-14)
Emisja CO2119 g/km - 152 g/km
Żużycie paliwa4,6 L/100km - 5,8 L/100km
 

Wyróżnienie Top Safety Pick dla modeli ASX i Lancer

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Eksperci z Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) zaliczyli dwa modele z rocznika 2013, dostępne w salonach Mitsubishi Motors North America, do grona najbezpieczniejszych pojazdów oferowanych na rynku amerykańskim.

Mowa tu o sedanie Mitsubishi Lancer oraz o kompaktowym crossoverze ASX. Zdaniem ekspertów instytutu IIHS, Mitsubishi Lancer oraz ASX to jedne z bezpieczniejszych modeli 2013 roku.

Po uwzględnieniu wyróżnienia dla 5-drzwiowej wersji Sportback, Mitsubishi Lancer szósty rok z rzędu zostaje włączony do elitarnej grupy modeli, które spełniły wymogi rygorystycznych testów zderzeniowych przeprowadzanych przez instytut IIHS i zdobyły tytuł najbezpieczniejszego produktu, czyli „Top Safety Pick”.

Lancer z rocznika 2013 to jednocześnie jedno z oszczędniejszych aut w gamie modelowej koncernu, bowiem w testach autostradowych amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska pojazd ten pokonywał 14,45 kilometra na litrze paliwa.

Jednocześnie, po raz drugi z rzędu tytuł Top Safety Pick otrzymał pięcioosobowy, kompaktowy crossover Mitsubishi ASX, który w próbie autostradowej na jednym litrze paliwa może pokonać 13,18 kilometra.

Mitsubishi Lancer z roku modelowego 2013 jest już dostępny w polskiej ofercie firmy spod znaku trzech diamentów. Natomiast zmodernizowany model ASX 2013 zadebiutuje w Polsce już niebawem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama