/  /  /  / Outlander PHEV oceniony na piątkę
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Outlander PHEV oceniony na piątkę

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Mitsubishi Outlander PHEV otrzymało najwyższą, 5-gwiazdkową ocenę podczas testów zderzeniowych niezależnej organizacji Euro NCAP, badającej poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają nowe modele samochodów.

Plany Mitsubishi zakładają, iż do 2020 roku pojazdy z napędem elektrycznym (EV oraz PHEV) stanowić będą około 20% globalnej produkcji koncernu. W tym celu firma prowadzi zdecydowane działania mające na celu popularyzację modeli elektrycznych w motoryzacyjnym "mainstreamie".

Między innymi właśnie w tym celu Mitsubishi opracowało elektryczną technologię napędową typu plug-in, która po raz pierwszy znalazła zastosowanie w nowej generacji modelu Outlander PHEV, niosąc za sobą korzyści związane z nowymi możliwościami ładowania i zwiększeniem zasięgu.

Mitsubishi Outlander PHEV wyróżnia się między innymi perfekcyjnym zabezpieczeniem zespołu akumulatorów, umieszczonego pod podłogą, oraz podzespołów elektrycznego układu napędowego.

W testach zderzeniowych Euro NCAP, podczas których nie zanotowano uszkodzenia tych elementów, pojazd uzyskał następujące noty:
- ochrona dorosłych: 88%
- ochrona dzieci: 84%
- ochrona pieszych: 64%
- systemy wspomagające bezpieczeństwo: 81%

Ponadto Outlander PHEV posiada zaawansowany technologicznie system zapobiegania kolizjom czołowym (Front Collision Mitigation), który został ostatnio z powodzeniem przetestowany przez Euro NCAP.

W Europie do 18 listopada bieżącego roku zebrano około 12 000 zamówień na model Outlander PHEV, który zadebiutuje na rynku holenderskim, gdzie obecnie składane jest 100 zamówień tygodniowo, a liczba ta systematycznie rośnie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama