/  /  /  / Nowość Mitsubishi nagrodzona jako auto roku na Filipinach
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowość Mitsubishi nagrodzona jako auto roku na Filipinach

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Mitsubishi Mirage, które w Europie otrzymało nazwę Mitsubishi Space Star, zostało wybrane Samochodem Roku 2012-2013 na Filipinach.

Model japońskiego producenta pokonał 69 pretendentów do tej prestiżowej nagrody, którą przyznała grupa Car Award Group, Inc. (CAGI).

Mitsubishi Mirage/Space Star zostało docenione za doskonałą wartość rynkową, przemyślaną konstrukcję oraz bogate wyposażenie. Najbogatsze wersje wyposażeniowe modelu oferują takie elementy podnoszące komfort eksploatacji jak przycisk start/stop rozrusznika czy instalowany w punkcie dealerskim opcjonalny system audio z ekranem dotykowym oraz nawigacją satelitarną GPS.

Auto zadebiutowało na rynku filipińskim w listopadzie ubiegłego roku i od razu zyskało pochlebne opinie z uwagi na osiągi i przystępną cenę. Co więcej, samochód ten jest również oszczędny i wydajny paliwowo.

Firma MMPC otrzymała również nagrody w innych kategoriach. W segmencie "podstawowych samochodów sub-kompaktowych" zwyciężył Mirage/Space Star GLS MT, natomiast w klasie SUV-ów najlepszy okazał się model Montero (Pajero) Sport 3.0 V6 GLS.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama