/  /  /  / Mitsubishi z nagrodą Car of the Year 2013 w Tajlandii
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mitsubishi z nagrodą Car of the Year 2013 w Tajlandii

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Nowy model Mitsubishi Mirage (w Europie jako Space Star) otrzymał tytuł "Car of the Year" za rok 2013, podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii "Najlepszy samochód typu SUV 2WD benzyna", a pickup Triton (L200) po raz drugi z rzędu zdobył tytuł "Najlepszy pickup z CNG".

Nagrodzony tytułem Samochodu Roku 2013 model Mitsubishi Mirage (Space Star) 1.2 CVT okazał się najlepszym hatchbackiem o pojemności silnika do 1200 cm3, natomiast Pajero Sport 3.0 V6 został uznany za najlepszy benzynowy SUV z napędem 2WD, a Mitsubishi Triton (L200) 2.4 CNG otrzymał tytuł najlepszego pickupa zasilanego CNG.

W tym roku jurorzy przyznali Mitsubishi Mirage/Space Star tytuł Samochodu Roku 2013, doceniając jego wyjątkowy poziom technologiczny i osiągi. Mirage wyróżniał się komfortem, dobrymi osiągami, znakomitym zawieszeniem i pewnym prowadzeniem się, co potwierdziły wyniki przejazdu slalomu. Na ten rezultat wpłynęła między innymi praca elektrycznie wspomaganego układu kierowniczego.

Nie bez znaczenia było niskie zużycie paliwa, kompaktowe wymiary samochodu i zwrotność pozwalająca na zawracanie w promieniu 4,4 metra.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama