/  /  /  / Mitsubishi podsumuje wyniki finansowe
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mitsubishi podsumuje wyniki finansowe

Mitsubishi Motors|
null
© Mitsubishi
null

Firma Mitsubishi Motors Corporation podała wyniki sprzedaży oraz rezultaty finansowe za rok 2012, który zakończył się 31 marca bieżącego roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Globalny zysk netto w 2012 roku sięgnął 38 mld jenów, co oznacza 59% wzrost. Na całym świecie sprzedano 987 000 samochodów marki Mitsubishi: to o 1% mniej niż przed rokiem.

Prognoza na rok podatkowy 2013 zakłada przez koncern 18% zwiększenie globalnej sprzedaży do poziomu 1 169 000 sztuk i 32% powiększenie zysku netto do sumy 50 mld jenów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama