/  /  /  / Mitsubishi Outlander może mieć usterkę
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mitsubishi Outlander może mieć usterkę

UOKIK|

Jak poinformowała firma MMC Car Poland, wybrane egzemplarze modelu Mitsubishi Outlander mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę MMC Car Poland, w niektórych egzemplarzach modelu Mitsubishi Outlander (auta w wersji 5-miejscowej wyprodukowane w latach 2010-2011) ze względu na ewentualny błąd w procesie wstępnego montażu śruby tylnej piasty (4 z każdej strony, łącznie 8) mogły potencjalnie zostać niewłaściwie przymocowane (dokręcone z niedostatecznym momentem).

Jeśli klient użytkuje samochód z usterką przez dłuższy czas, śruby mocowania tylnej piasty mogą stopniowo rozluźniać się i powodować specyficzny dźwięk. W skrajnym przypadku piasta tylnego koła mogłaby ulec odkręceniu.

W Polsce omawiana kampania serwisowa dotyczy 110 samochodów (lista numerów VIN patrz tutaj).

Wszyscy klienci, którzy zakupili samochody objęte akcją naprawczą, są powiadamiani indywidualnymi listami i wzywani do autoryzowanych serwisów w celu sprawdzenia, czy w danym samochodzie występuje wyżej opisana usterka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama