/  /  /  / Mitsubishi Lancer może mieć usterkę
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Mitsubishi Lancer może mieć usterkę

UOKIK|

Jak poinformowała firma MMC Car Poland, wybrane egzemplarze modelu Mitsubishi Lancer Sedan oraz Lancer Sportback mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę MMC Car Poland, wybrane egzemplarze modelu Mitsubishi Lancer Sedan oraz Lancer Sportback (auta z roku modelowego 2011) mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Otóż w niektórych autach na skutek nieprawidłowego dokręcenia i nieodpowiedniego dopasowania powierzchni kołnierza koła pasowego alternatora powierzchnia styku koła pasowego teoretycznie mogłaby się odkształcić poprzez napięcie pasa napędowego alternatora. Może spowodować to poluzowanie koła pasowego alternatora, a w najgorszym przypadku skutkować jego zsunięciem się z alternatora i utratą ładowania w pojeździe.

W przypadku wystąpienia opisanej usterki użytkownik usłyszy niestandardowe dźwięki z komory silnikowej, a na zestawie wskaźników zaświeci się kontrolka ładowania akumulatora.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 93 samochody (lista numerów VIN patrz tutaj).

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela MMC Car Poland (adres: ul. 17 Stycznia, 02-146 Warszawa 45; Biuro Obsługi Klienta tel. 22 463 19 40; e-mail: biuro.klienta@mitsubishi.pl, www.mistusbishi.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama