/  /  /  / Lancer Evolution z możliwą usterką
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Lancer Evolution z możliwą usterką

UOKIK|
null
© Mitsubishi
null

Jak poinformował generalny importer samochodów Mitsubishi na polskim rynku, niektóre egzemplarze modelu Mitsubishi Lancer Evolution mogą mieć usterkę fabryczną. W związku z tym zdecydowano się przeprowadzić stosowną akcję naprawczą.

Chodzi o samochody z roku modelowego 2009-2014, wyposażone w manualną skrzynię biegów 5-biegową. Otóż z powodu wadliwie wykonanego zgrzewu korpusu pompy sprzęgła może pojawić się nieszczelność w obwodzie hydraulicznego sterowania sprzęgłem. Może to skutkować częściowym lub całkowitym brakiem możliwości zmiany biegów, a w przypadku zatrzymania pojazdu brakiem możliwości ponownego ruszenia pojazdu.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest 168 samochodów Mitsubishi Lancer Evolution (patrz TUTAJ).

Generalny importer Mitsubishi Motors poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania sprawdzenia auta i usunięcia ewentualnej usterki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama