/  /  /  / Docenili nowy model Mitsubishi
Mitsubishi

Mitsubishi

Zmień
Firma Mitsubishi założona została w Japonii, w 1870 roku przez Yataro Iwasaki i na początku była firmą żeglugową. Przez lata działała na różnych polach, m. in. w przemyśle stoczniowym oraz lotniczym, aby w 1918 roku wyprodukować pierwszy samochód, model A. W 1970 roku, z działu zajmującego się produkcją pojazdów w koncernie Mitsubishi Heavy Industries, wydzielona została odrębna marka- Mitsubishi Motors.
Dowiedz się więcej o marce
 

Docenili nowy model Mitsubishi

Mitsubishi|
null
© Mitsubishi
null

Świeżo po debiucie Mitsubishi Space Star już okupuje czołowe lokaty w europejskim rankingu stylistyki według grupy wydawnictw motoryzacyjnych Auto Bild.

Zajmując trzecie miejsce, Mitsubishi Space Star wypada najlepiej wśród wszystkich japońskich producentów i daje się wyprzedzić jedynie dwóm europejskim producentom.

Ocenie poddano 91 modeli pogrupowanych w sześciu kategoriach. W głosowaniu udział wzięło 200 000 czytelników 15 europejskich magazynów motoryzacyjnych należących do grupy Auto Bild.

Mitsubishi Space Star znalazło się w kategorii pojazdów małych i kompaktowych, konkurując w tej klasie z 16 modelami.

W Niemczech Mitsubishi Space Star dostępne jest z bazowym silnikiem 1.0 (71 KM) i jednostką o pojemności 1,2 litra (80 KM).

Obie te benzynowe jednostki napędowe są według zapewnień producenta wyjątkowo paliwooszczędne i emitują niewielkie ilości CO2.

Mniejszy silnik w połączeniu z systemem wyłączania silnika na postoju (AS&G) zadowala się według danych fabrycznych około 4 litrami paliwa na 100 km (w cyklu mieszanym EU), emitując 92 g CO2 na kilometr, a większy motor spala 4,3 l/100 km (emisja CO2 100 g/km).

Data polskiej premiery modelu Mitsubishi Space Star zostanie podana w późniejszym terminie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - Mitsubishi

Reklama