/  /  /  / Polska: Nowy serwis aut użytkowych Mercedes-Benz
Fuso

Fuso

Zmień
Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation to, jak sama nazwa wskazuje, firma zajmująca się produkowaniem samochodów ciężarowych oraz autobusów. Należy ona do niemieckiego koncernu Daimler AG, lecz oparta jest na japońskiej myśli technologicznej i tradycji. Historia Mitsubishi Fuso jest ściśle powiązana z historią koncernu Mitsubishi.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: Nowy serwis aut użytkowych Mercedes-Benz

DaimlerChrysler Automotive Polska|
null
© DCAP
null

13 lipca doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy STS Centrum Dystrybucji Samochodów oraz DaimlerChrysler Automotive Polska (DCAP). Na jego mocy STS do kwietnia 2008 roku ma wybudować nową stację serwisową samochodów użytkowych Mercedes-Benz.

Autoryzowany Serwis Samochodów Dostawczych i Ciężarowych Mercedes-Benz oraz Mitsubishi Fuso Canter powstanie w Poznaniu i swym zasięgiem będzie obejmował region Wielkopolski. Będzie to trzeci Autoryzowany Serwis Mercedes-Benz w Wielkopolsce, a drugi, którego właścicielem jest firma STS. Na działce wielkości 19 tys. m2 zostanie postawiony kompleks budynków z warsztatem z 12 stanowiskami dla samochodów dostawczych i ciężarowych.

Ponadto od stycznia 2008 roku STS uzyska prawa do sprzedaży samochodów dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz oraz Mitsubishi Fuso Canter w regionie Wielkopolski. Do końca roku sprzedaż w tym regionie pozostaje w gestii przedstawicielstwa handlowego DCAP.

Partnerska współpraca pomiędzy DaimlerChrysler Automotive Polska a STS trwa już od ponad 10 lat i przynosi korzyści obu stronom. Z jednej strony STS jest poważnym klientem DaimlerChrysler. W parku samochodowym STS ponad 2/3 stanowią auta z trójramienną gwiazdą. W tym roku flota STS powiększy się w sumie o kolejne 50 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz (część z nich została już odebrana). Są to samochody Atego 1018 L oraz specjalistyczne ciągniki siodłowe Actros 1836 LSNRA, które są dostosowane do transportu samochodów. Z drugiej strony STS realizuje dostawy Mercedes-Benz Sprinter, Vito oraz Viano do Polski i zajmuje się ich dystrybucją w kraju z centrum logistycznego w Swarzędzu koło Poznania.

Porozumienie zawarte z STS jest elementem strategii intensywnego rozwoju ilościowego i jakościowego sieci dealerskiej i serwisowej samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. W ciągu najbliższych trzech lat DaimlerChrysler planuje w znacznym stopniu rozszerzyć sieć serwisową samochodów ciężarowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama