/  /  /  / Polska: DaimlerChrysler dla średnich i małych przedsiębiorstw
Fuso

Fuso

Zmień
Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation to, jak sama nazwa wskazuje, firma zajmująca się produkowaniem samochodów ciężarowych oraz autobusów. Należy ona do niemieckiego koncernu Daimler AG, lecz oparta jest na japońskiej myśli technologicznej i tradycji. Historia Mitsubishi Fuso jest ściśle powiązana z historią koncernu Mitsubishi.
Dowiedz się więcej o marce
 

Polska: DaimlerChrysler dla średnich i małych przedsiębiorstw

DaimlerChrysler Automotive Polska|

DaimlerChrysler Leasing Polska wprowadził na rynek swój najnowszy produkt z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Program EU Leasing powstał w oparciu o środki uzyskiwane z funduszy Unii Europejskiej i daje możliwość uzyskania bardzo korzystnego leasingu na samochody użytkowe Mercedes-Benz: Vito, Viano, Sprinter, lekkie Atego oraz Mitsubishi Fuso Canter.

Wiele firm w początkowym okresie swojego funkcjonowania nie ma wystarczających środków na zakup pojazdów, które są niezbędne dla ich funkcjonowania. DaimlerChrysler zadbał o obniżenie kosztów zakupu oraz utrzymania pojazdów.

Obniżona opłata wstępna

W ramach EU Leasing opłata wstępna do umowy leasingowej, podpisywanej na okres od 24 do 60 miesięcy, nie przekracza 19%, a może zostać zredukowana nawet do 0%. Miesięczne raty leasingowe obejmują koszty ubezpieczenia pojazdu w promocyjnym pakiecie „Na dobry początek” Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz, wynoszącego tylko 4,9%. Pakiet ten gwarantuje pełną ochronę wraz z car assistance na terenie całej Uniii Europejskiej oraz Rosji. Obok obniżonych kosztów ubezpieczenia klienci otrzymują 3 pierwsze raty ubezpieczenia gratis. Oznacza to, że raty leasingowe w ciągu tego okresu są niższe niż w pozostałych. Atrakcyjność oferty zwiększona jest dodatkowo przez promocyjny pakiet ubezpieczenia kosztów napraw pojazdu. W przypadku umów podpisywanych na okres od 36 do 60 miesięcy obejmuje on pierwsze 12 miesięcy, z tym że w przypadku najdłuższych umów (48 i 60 miesięcy) - istnieje możliwość przedłużenia tego ubezpieczenia na kolejne lata.

Aby usprawnić i przyspieszyć przeprowadzenie transakcji i uzyskanie leasingu na samochody użytkowe Mercedes-Benz i Mitsubishi Fuso Canter, firma zapewnia pomoc merytoryczną oraz kompetentną obsługę we wszystkich stacjach dealerskich Mercedes-Benz w całej Polsce.

Przedsiębiorstwa mogące skorzystać z programu
DaimlerChrysler Leasing Polska proponuje swoje usługi małym i średnim przedsiębiorstwom, i do nich skierowany jest program EU Leasing. Największym problemem tych firm jest ograniczony dostęp do źródeł finansowania, ze względu na ich mały kapitał własny oraz brak płynności finansowej, szczególnie w początkowym okresie funkcjonowania. Dlatego głównym celem DC Leasing Polska jest wsparcie tych firm, które stanowią około 99% wszystkich zarejestrowanych przedsiębiorstw, zatrudniają niemal 67% wszystkich pracowników i wytwarzają około 48,6% PKB. To one są dźwignią polskiego rozwoju gospodarczego.

Z programu wyłączone są tylko te podmioty, które są związane z przemysłem zbrojeniowym, hazardem, bankowością, pośrednictwem finansowym i ubezpieczeniami.

Definicja małych i średnich przedsiębiorstw (MSP)
DC Leasing Polska przyjęła definicję MSP zalecaną przez Komisję Europejską. Według niej, małe i średnie przedsiębiorstwa to przedsiębiorstwa prywatne, osoby fizyczne i prawne, które zatrudniają mniej niż 250 pracowników i mają obrót roczny nie przekraczający 40 milionów EUR lub wykazujące maksymalny całkowity bilans roczny do 27 milionów EUR. Ponadto muszą to być przedsiębiorstwa niezależne, a więc inni niż mali i średni przedsiębiorcy nie mogą posiadać w nich więcej niż 25% kapitału lub głosów.

DaimlerChrysler Leasing Polska
DaimlerChrysler Leasing Polska należy do grupy DaimlerChrysler Financial Services i została założona jako spółka leasingowa w 1996 roku. Całkowity portfel leasingowy pozostający do spłaty na koniec grudnia 2006 r. wynosił około 669 milionów zł. Leasingowe aktywa to wyłącznie pojazdy osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe oraz autobusy. Od początku swego istnienia znajduje się w czołówce firm zajmujących się leasingiem ruchomości, a w szczególności środków transportu. Misją firmy jest z jednej strony wspieranie sprzedaży pojazdów produkowanych przez koncern DaimlerChrysler, z drugiej zaś pomoc nowopowstającym firmom. Czego dowodem jest program EU Leasing.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama