/  /  /  / Pierwsze w Europie hybrydowe ciężarówki Daimlera
Fuso

Fuso

Zmień
Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation to, jak sama nazwa wskazuje, firma zajmująca się produkowaniem samochodów ciężarowych oraz autobusów. Należy ona do niemieckiego koncernu Daimler AG, lecz oparta jest na japońskiej myśli technologicznej i tradycji. Historia Mitsubishi Fuso jest ściśle powiązana z historią koncernu Mitsubishi.
Dowiedz się więcej o marce
 

Pierwsze w Europie hybrydowe ciężarówki Daimlera

Mercedes-Benz Polska|
null
© Daimler
null

Deutsche Post World Net to pierwszy dostawca usług logistycznych w Europie, który postanowił przetestować w swojej działalności samochody ciężarowe z napędem hybrydowym. Decyzję o rozpoczęciu największego testu flotowego w historii firmy podjęto 29 stycznia podczas Światowego Forum Mobilności w Stuttgarcie.

Andreas Renschler, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za Daimler Trucks, przekazał w ręce firmy Deutsche Post World Net dwa pierwsze pojazdy hybrydowe - Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid oraz Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid. Samochody będą początkowo testowane w działalności firmy DHL Express w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech, gdzie będą pracowały przy rozwożeniu poczty. W najbliższych miesiącach do floty DHL dołączą kolejne pojazdy hybrydowe ze stajni Daimlera.

Daimler i Deutsche Post przewidują, że oba 7,5-tonowe pojazdy wyposażone w hybrydowe silniki elektryczno-wysokoprężne będą nawet o 20% oszczędniejsze niż tradycyjne samochody napędzane benzyną czy olejem napędowym. Poza tym hybrydowe pojazdy będą również emitować mniej CO2. DHL ma już spore doświadczenie z pojazdami hybrydowymi w Japonii, gdzie firma już od lipca 2006 r. z powodzeniem wykorzystuje model Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid.

Andreas Renschler: „Daimler zajmuje obecnie pozycję światowego lidera na rynku pojazdów użytkowych z napędem hybrydowym. Nasza inicjatywa o nazwie „Tworzymy transport przyszłości”, nastawiona na dbałość o środowisko, to najlepszy dowód tego, że nasze zobowiązania wobec klientów i ochrony środowiska traktujemy bardzo poważnie. Cieszymy się bardzo, że możemy dostarczyć firmie DHL pierwszą na świecie hybrydową ciężarówkę Mercedes-Benz do zastosowań w transporcie pocztowym”.

Inauguracja kompleksowego i innowacyjnego programu „Tworzymy transport przyszłości” miała miejsce w listopadzie zeszłego roku. Obejmuje on sieć globalnych działań badawczo-rozwojowych, w ramach których podejmowane są prace nad zastosowaniem alternatywnych paliw i układów napędowych dla wszystkich marek należących do Daimler Trucks i Daimler Buses. Inicjatywa ta pokazuje, że przyjazne dla środowiska pojazdy użytkowe Daimlera to już nie tylko prototypy, ale prawdziwe samochody używane na co dzień przez naszych klientów. Do tej pory koncern wyprodukował około 1 500 hybrydowych autobusów Orion, ponad 100 samochodów ciężarowych Freightliner i 200 pojazdów użytkowych marki Fuso. Do tego trzeba dodać 1 500 samochodów ciężarowych i autobusów Mercedes-Benz, które napędzane są gazem ziemnym. Dzięki temu, Daimler ma największą na świecie flotę przyjaznych dla środowiska pojazdów użytkowych, eksploatowanych przez klientów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama