/  /  /  / Canter Eco Hybrid czyli najbardziej ekologiczna lekka ciężarówka na świecie
Fuso

Fuso

Zmień
Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation to, jak sama nazwa wskazuje, firma zajmująca się produkowaniem samochodów ciężarowych oraz autobusów. Należy ona do niemieckiego koncernu Daimler AG, lecz oparta jest na japońskiej myśli technologicznej i tradycji. Historia Mitsubishi Fuso jest ściśle powiązana z historią koncernu Mitsubishi.
Dowiedz się więcej o marce
 

Canter Eco Hybrid czyli najbardziej ekologiczna lekka ciężarówka na świecie

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation|
null
© MFTBC
nullnullnullnull

Firma Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), należąca w 85% do koncernu DaimlerChrysler, podczas specjalnej uroczystości zaprezentowała wchodzący właśnie na rynek japoński model Canter Eco Hybrid, który wyposażony jest w nowoczesny napęd diesel-elektryczny. Według zapewnień producenta, pojazd ten jest najbardziej ekologicznym spośród wszystkich powszechnie dostępnych lekkich ciężarówek na świecie. Canter Eco Hybrid to również pierwsze auto w swojej klasie, które spełnia surowe normy emisji spalin, jakie mają zacząć obowiązywać w Japonii od sierpnia przyszłego roku.

Do końca bieżącego roku firma liczy na sprzedaż kilkuset egzemplarzy, a w latach następnych popyt będzie sukcesywnie się zwiększał. Obecnie MFTBC rozpoczyna dostawy do klientów na lokalnym rynku. Prowadzone będą również analizy pod kątem wejścia modelu do oferty na rynkach zagranicznych.

Co godne podkreślenia, w porównaniu z tradycyjnie wyposażonymi pojazdami Canter Eco Hybrid charakteryzuje się emisją tlenków azotu (NOx) zredukowaną o 41% oraz cząstek stałych o 46%, natomiast poziom zużycia paliwa jest niższy do 20%.

Od roku 2004 MFTBC jest także dostawcą wyposażonego w napęd mieszany autobusu Aero Nonstep, który jest w stanie zabierać do 68 pasażerów i obsługuje trasy w japońskich miastach Shizuoka, Aichi oraz Gifu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama