/  /  /  /  / Fuso Canter świętuje 50-te urodziny
Fuso Canter

Fuso Canter

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Fuso Canter świętuje 50-te urodziny

Daimler AG|
null
© Daimler AG
nullnull

Kamień milowy rynkowego przeboju Daimler AG: od chwili premiery w 1963 roku na całym świecie sprzedano ponad 3,7 mln egzemplarzy ciężarówki Fuso Canter.

Pierwsze wcielenie Fuso Canter zadebiutowało na rynku w marcu 1963 roku. 50 lat i osiem generacji później przebojowy model świętuje okrągłe urodziny z ponad 3,7 mln egzemplarzami sprzedanymi od chwili premiery. Lekka ciężarówka Fuso Canter to wizytówka spółki zależnej koncernu Daimler: Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), oferowana w ponad 150 krajach świata.

Fuso Canter na rynek europejski produkowany jest w Portugalii od 1980 roku i cieszy się na Starym Kontynencie stale rosnącą popularnością.

Od ubiegłego roku Fuso Canter dostępny jest w Europie w wersji hybrydowej, która zużywa o 23% mniej paliwa od porównywalnego Cantera, a jej zakup zwraca się w ciągu 3-4 lat.

Niedawno ekonomiczny Fuso Canter Eco Hybrid zdobył nagrodę Best Energy Efficient Product Award (najbardziej wydajny energetycznie produkt) podczas wystawy SEAI Energy Show 2013 w Dublinie. Hybrydowa ciężarówka została także uhonorowana prestiżowym tytułem Irish Green Commercial of the Year 2013 (zielony samochód użytkowy w Irlandii 2013 roku).

W Japonii Fuso Canter Eco Hybrid na stałe zapisał się w historii motoryzacji dzięki nagrodzie japońskiego samochodu roku (RJC Car of the Year Award), przyznanej po raz pierwszy producentowi samochodów użytkowych. Wręczono ją pod koniec 2012 r. podczas konferencji branży motoryzacyjnej Automotive Researcher's and Journalist's Conference (RJC).

"Jesteśmy dumni z sukcesów, które Fuso Canter odnosi od ponad pięciu dekad - podkreśla Albert Kirchmann, prezes i dyrektor zarządzający MFTBC. "50 lat historii to dowód zaufania oraz satysfakcji, którymi nasi klienci darzą Fuso Canter, model znany z niewielkiego zużycia paliwa i optymalnych kosztów utrzymania. Jednym z kluczowych elementów strategii wzrostu "FUSO 2015" jest bycie numerem 1 wśród nabywców, zwłaszcza na rodzimym rynku japońskim. Właśnie dlatego naszym głównym zadaniem jest zaoferowanie partnerom biznesowym jak najlepiej dopasowanych produktów, rozwiązań i usług".

W związku z tym Fuso planuje w tym roku aż 40 rynkowych premier, m.in. nowe wersje produktów i debiuty w nowych segmentach.

Oprócz 50-tych urodzin Fuso Canter, spółka MFTBC, założona w styczniu 2003 roku, świętuje również 10-lecie działalności i 80-tą rocznicę marki Fuso, istniejącej od 1932 roku.

Pod tym uznanym szyldem MFTBC oferuje szeroką gamę samochodów użytkowych, w tym lekkie ciężarówki Canter i Guts, modele wagi średniej (Fighter) i ciężkiej (Super Great), autobus miejski Aero Star oraz autobus turystyczny Aero Queen.

Historia modelu Fuso Canter/najważniejsze daty:
- rok 1963
pierwsza generacja - Canter T720 z kabiną nad silnikiem i 2-tonową ładownością
- rok 1968
druga generacja - Canter T90
wszystkie modele z wydajnym silnikiem
pierwsza pełna zmiana modelowa
- rok 1973
trzecia generacja - T20
gama modelowa wzbogacona o wersje o ładowności 2,5 i 3 ton.
- rok 1978
czwarta generacja Cantera
nowa gama modelowa, w tym wariant z szeroką kabiną o 3-tonowej ładowności
- rok 1985
piąta generacja Cantera
nowy silnik turbo o mocy 130 KM
- rok 1991
milionowy egzemplarz sprzedany w Japonii
- rok 1993
szósta generacja Cantera
udoskonalona aerodynamika
- rok 2002
siódma generacja Cantera
modernizacja w kierunku zgodności ze światowymi standardami wydajności
- rok 2006
pierwsza generacja Cantera Eco Hybrid
- rok 2010
ósma generacja Cantera
technologia BlueTec i dwusprzęgłowa przekładania Duonic
- Rok 2012
druga generacja Cantera Eco Hybrid
zupełnie nowy poziom efektywności dzięki pierwszemu na świecie połączeniu przekładni Duonic z technologią hybrydową
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Fuso Canter