/  /  /  / Pierwszy taki system w MINI
MINI

MINI

Zmień
Mini to jeden z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych modeli w historii motoryzacji. Produkowany od 1959 aż do 2000 roku przez marki takie jak m. in. Austin, czy Rover dorobił się wielkiej rzeszy fanów. Na fali niesłabnącej popularności tego małego pojazdu powstała w 2000 roku marka o tej samej nazwie, oferująca klientom nowoczesne wcielenia auta.
Dowiedz się więcej o marce
 

Pierwszy taki system w MINI

MINI|
null
© MINI
nullnullnullnullnullnullnullnull

W modelu MINI nowej generacji po raz pierwszy pojawią się amortyzatory o elektrycznie regulowanej charakterystyce. Elektryczne sterowanie zaworami wewnątrz amortyzatorów pozwoli zmieniać charakterystyki amortyzatorów na nierównych drogach.

Jak zapowiada koncern, po raz pierwszy w samochodach MINI zostaną zastosowane regulowane amortyzatory. Elektryczne sterowanie zaworami amortyzatorów umożliwia uzyskanie zmiennej charakterystyki tłumienia na drogach o nierównej nawierzchni. Dwie charakterystyki dobrane przez producenta mogą być aktywowane za pomocą przełącznika. Twardość i siła tłumienia w amortyzatorach mogą być więc regulowana poprzez wybór odpowiedniego ustawienia.

W zależności od preferencji kierowcy można wybrać albo zdecydowanie sportową charakterystykę tłumienia lub też zrównoważoną, komfortową charakterystykę pracy amortyzatorów.

Oznacza to, że można cieszyć się większym komfortem jazdy na nierównych drogach, a na gładkim asfalcie rozkoszować się zdecydowanie sportowym stylem jazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama