/  /  /  / MINI John Cooper Works Countryman
MINI

MINI

Zmień
Mini to jeden z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych modeli w historii motoryzacji. Produkowany od 1959 aż do 2000 roku przez marki takie jak m. in. Austin, czy Rover dorobił się wielkiej rzeszy fanów. Na fali niesłabnącej popularności tego małego pojazdu powstała w 2000 roku marka o tej samej nazwie, oferująca klientom nowoczesne wcielenia auta.
Dowiedz się więcej o marce
 

MINI John Cooper Works Countryman

MINI|
null
© Mini
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W Genewie swoją światową premierę świętowało MINI John Cooper Works Countryman, pierwsze MINI w ofercie, które wyścigowe geny John Cooper Works połączy z napędem wszystkich kół ALL4. MINI John Cooper Works Countryman napędzany jest nowo opracowanym 4-cylindrowym silnikiem z turbosprężarką o podwójnym wlocie (twin-scroll), z bezpośrednim wtryskiem benzyny i ze zmiennymi fazami rozrządu, którego moc maksymalna wynosi 160 kW / 218 KM.

W wyposażeniu standardowym tego samochodu znajduje się zestaw aerodynamiczny, 18-calowe obręcze kół wykonane z lekkich stopów i wiele wyróżniających nowy model, charakterystycznych detali. Jest to pierwszy samochód, sygnowany przez John Cooper Works, w którym jako wyposażenie opcjonalne będzie można otrzymać 6-biegową przekładnię automatyczną.

Przyspieszenie 0 – 100 km/h w czasie 7,0 sekund, prędkość maksymalna 225 km/h (z przekładnią automatyczną 223 km/h), zużycie paliwa w europejskim cyklu pomiarowym 7,2 l/100km (z przekładnią automatyczną 8,0 l/100km), emisja CO2 167 g/km (z przekładnią automatyczną 187 g/km) – dane orientacyjne.

Zestaw aerodynamiczny, sportowe zawieszenie kół, sportowy układ wydechowy, 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów, dynamiczna kontrola stabilności (DSC) połączoną z dynamiczną kontrolą trakcji (DTC) jako wyposażenie standardowe. Elementami wyposażenia opcjonalnego mogą być: dach i lusterka zewnętrzne malowane w kontrastowym kolorze Chili Red oraz 19-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

Wnętrze zostało wyposażone standardowo w: sportowe fotele, sportową kierownicę i dedykowane temu modelowi wskaźniki i elementy sterowania.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama