/  /  /  / Michał Kościuszko cały sezon w WRC
MINI

MINI

Zmień
Mini to jeden z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych modeli w historii motoryzacji. Produkowany od 1959 aż do 2000 roku przez marki takie jak m. in. Austin, czy Rover dorobił się wielkiej rzeszy fanów. Na fali niesłabnącej popularności tego małego pojazdu powstała w 2000 roku marka o tej samej nazwie, oferująca klientom nowoczesne wcielenia auta.
Dowiedz się więcej o marce
 

Michał Kościuszko cały sezon w WRC

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak w barwach nowego partnera strategicznego, Grupy LOTOS wystartują w pełnym cyklu Mistrzostw Świata WRC. Pierwszy start już 15 stycznia w rajdzie Monte Carlo.

Sezon 2013 obejmuje starty we wszystkich 13 rundach w królewskiej kategorii WRC. Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak będą startować samochodem MINI Cooper WRC. Michał Kościuszko na rajdowych tarasach będzie rywalizował  m. in. z Sebastienami Loebem i Ogierem oraz Jarim-Mattim Latvalą czy Mikko Hirvonenem. Krakowski kierowca swój rajdowy debiut w WRC zaliczy 15 stycznia 2013r, biorąc udział w 81 edycji rajdu Monte Carlo.

Start w Rajdzie Monte Carlo i to w najwyższej kategorii WRC jest dla mnie spełnieniem marzeń i realizacją kolejnego kroku w mojej karierze. Królewska klasa WRC to tak jak F1 w wyścigach. Pojedziemy samochodem Mini WRC. Będzie to mój debiut w Mistrzostwach Świata samochodem najwyższej kategorii. 5 dni zmagań ze światową czołówką kierowców rajdowych w ekstremalnych warunkach" - powiedział Michał Kościuszko.


Onboard z zeszłorocznej edycji rajdu Polski


Michał Kościuszko - polski kierowca rajdowy, urodzony w 1985 r. Przygodę w świecie sportów motorowych zaczął od wyścigów kartingowych w wieku 15 lat. Rok później wywalczył pierwsze miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski. W W roku 2002 zdobył międzynarodową licencję rajdową i wygrał dwa rajdy zaliczane do pucharu PZM. W 2005 r. jako oficjalny kierowca Suzuki Motor Poland zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski w klasie Super 1600 i F2. W latach 2007-2009 z ramienia zespołu Suzuki Sport Europe Kościuszko startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata w klasyfikacji juniorów (JWRC). W sezonie 2011 brał udział w mistrzostwach świata w kategorii samochodów produkcyjnych (PWRC) za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo X. Ostatecznie na koniec sezonu wywalczył 3. miejsce. W sezonie 2012 kontynuując starty w tym samym zespole zajął finalnie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii PWRC.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama