/  /  /  /  / Rusza akcja naprawcza MINI
MINI Roadster

MINI Roadster

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Rusza akcja naprawcza MINI

UOKIK|

Jak poinformowała firma BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu MINI oraz MINI Countryman mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, w niektórych egzemplarzach modeli MINI oraz MINI Countryman (auta z silnikiem benzynowym, wyprodukowane w Wielkiej Brytanii w okresie 07.11.2006 do 18.01.2011) na skutek długotrwałego działania wysokiej temperatury w komorze silnika na plastikową obudowę pompy mogłoby potencjalnie dojść do uszkodzenia jej wtyczki elektrycznej.

Usterka spowoduje aktywację komunikatu ostrzegawczego o zmniejszeniu efektywności chłodzenia. Prawdopodobieństwo pojawienia się uszkodzenia wtyczki elektrycznej pompy jest bardzo małe.

BMW AG nie wyklucza możliwości wystąpienia krótkiego zwarcia i dodatkowego stopienia wtyczki w wypadku pozostawienia zamontowanej pompy w długiej perspektywie czasowej. Informuje jednocześnie, iż usterka nie stwarza poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia, i wprowadza przedmiotową akcję nie traktując jej jako przywoławczą.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest 477 samochodów marki (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosił do kontaktu z punktem serwisowym w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki.

Pozostałym właścicielom samochodów MINI i MINI Countryman objętych opisaną kampanią zaleca się kontakt z autoryzowanymi punktami serwisowymi, których lista dostępna jest na stronie internetowej bmw.pl.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 22 579 88 00, fax. 22 579 88 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - MINI Roadster