/  /  /  /  / Oto nowy MINI Roadster
MINI Paceman

MINI Paceman

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Oto nowy MINI Roadster

MINI|
null
© MINI
nullnullnullnullnullnullnullnull

Typowa dla MINI frajda z jazdy wciąż inspiruje, teraz po raz pierwszy również dzięki pojazdowi stworzonemu celowo dla dwóch osób i do jazdy z otwartym dachiem. Poznajcie oto nowe MINI Roadster.

MINI Roadster jest szóstym modelem brytyjskiego producenta samochodów segmentu premium, a zarazem pierwszym pojazdem dwumiejscowym w historii tej firmy. Typowa dla marki interpretacja kompaktowego roadstera będzie nowym impulsem w segmencie samochodów małych. Mocne silniki i wysokiej jakości, specjalnie dopasowany do modelu układ jezdny gwarantują charakterystyczną gokartową frajdę.   

Klasyczny miękki dach, który można ręcznie szybko i łatwo rozłożyć i złożyć, oferuje idealne warunki, aby cieszyć się jazdą pod gołym niebem. Aby jeszcze lepiej chronić pasażera, w MINI Roadsterze zamontowano za siedzeniami dwa pałąki bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy dach jest otwarty czy zamknięty, można korzystać z 240-litrowego bagażnik. Dodatkową wygodę w kabinie pasażera zapewnia szeroki przelotowy otwór bagażowy.

Stylistyka
Wierne przeniesienie typowego dla tej marki języka designu na proporcje roadstera sprawia, że ta otwarta dwumiejscówka ma indywidualną i nieodpartą charyzmę, a jej elegancko wyciągnięta sylwetka jest widoczna również przy zamkniętym dachu. W tym ustawieniu jest również podkreślony charakterystyczny dla MINI trójbryłowy design. Swoiste cechy designu w stylu MINI sygnalizują jednoznaczną przynależność nowego modelu do tej marki.

Silniki
Roadster wraz z premiera rynkową będzie oferowany z czterema mocnymi i jednocześnie wydajnymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Zakres mocy sięga od MINI Cooper Roadster (90 kW/122 PS) przez MINI Cooper SD Roadster (105 kW/143 PS) i MINI Cooper S Roadster (135 kW/184 PS) aż po najmocniejsze w tej grupie MINI John Cooper Works Roadster o parametrach 155 kW/211 PS.

Podwozie
Połączenie mocnych silników i typowego dla marki napędu przedniego skutkuje w niespotykanej w segmencie samochodów małych jakości dopasowania technologii podwozia do modelu. To gwarantuje charakterystyczną frajdę z jazdy również w MINI Roadsterze. Do wyposażenia standardowego należą elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego regulowane w zależności od prędkości i regulacja stabilności jazdy DSC (układ dynamicznej kontroli stabilności).

Jeszcze więcej stabilności na śliskich nawierzchniach oraz sportowej dynamiki podczas jazdy na zakrętach zapewnia tryb dynamicznej kontroli trakcji DTC z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego EDLC (Electronic Differential Lock Control), który w MINI John Cooper Works Roadster jest dostępny w standardzie, a dla innych modeli w opcji.

Lepszy rozkład masy i właściwości aerodynamiczne
Karoseria cechuje się dużą odpornością skrętną i wzmocnieniami dostosowanymi do danych modeli jak również obniżonym środkiem ciężkości polepszającym zwinność oraz bezpieczeństwo jazdy MINI Roadstera.

Ochrona pasażerów jest zapewniona dzięki zastosowaniu poduszek powietrznych czołowych jak również bocznych (ochrona głowy i tułowia) oraz wyjątkowo sztywnej ramy szyby czołowej i przymocowanych na stałe do karoserii pałąków bezpieczeństwa z polerowanej stali szlachetnej. Równowaga aerodynamiczna MINI Roadstera jest ulepszona dzięki aktywnemu spojlerowi tylnemu, który wysuwa się automatycznie przy przekroczeniu prędkości 80 km/h.  

Wysokiej jakości wyposażenie standardowe, wiele możliwości indywidualizacji
Wysokiej jakości wyposażeni standardowe podkreśla charakter marki premium nowego MINI Roadstera. W jego skład wchodzą m.in. klimatyzacja (MINI Cooper S Roadster, MINI Cooper SD Roadster, MINI John Cooper Works Roadster), elektrycznie regulowane lusterka boczne , PDC, fotele z regulacją wysokości siedziska, system audio z odtwarzaczem CD obsługującym format MP3 i złącze Aux-In.

Do poprawy komfortu jazdy i indywidualizacji pojazdu oferowane są liczne opcje jak np. światła ksenonowe, światła adaptacyjne, czarne obudowy reflektorów, dostęp komfortowy i always open timer. Poza tym w MINI Roadsterze można korzystać z innowacyjnych rozwiązań rozrywki i komunikacji systemu MINI Connected.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama