/  /  /  /  / Pierwszy taki system w MINI
MINI Mini

MINI Mini

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Pierwszy taki system w MINI

MINI|
null
© MINI
nullnullnullnullnullnullnullnull

W modelu MINI nowej generacji po raz pierwszy pojawią się amortyzatory o elektrycznie regulowanej charakterystyce. Elektryczne sterowanie zaworami wewnątrz amortyzatorów pozwoli zmieniać charakterystyki amortyzatorów na nierównych drogach.

Jak zapowiada koncern, po raz pierwszy w samochodach MINI zostaną zastosowane regulowane amortyzatory. Elektryczne sterowanie zaworami amortyzatorów umożliwia uzyskanie zmiennej charakterystyki tłumienia na drogach o nierównej nawierzchni. Dwie charakterystyki dobrane przez producenta mogą być aktywowane za pomocą przełącznika. Twardość i siła tłumienia w amortyzatorach mogą być więc regulowana poprzez wybór odpowiedniego ustawienia.

W zależności od preferencji kierowcy można wybrać albo zdecydowanie sportową charakterystykę tłumienia lub też zrównoważoną, komfortową charakterystykę pracy amortyzatorów.

Oznacza to, że można cieszyć się większym komfortem jazdy na nierównych drogach, a na gładkim asfalcie rozkoszować się zdecydowanie sportowym stylem jazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - MINI Mini