/  /  /  /  / Najlepsze auta do miasta
MINI Mini

MINI Mini

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najlepsze auta do miasta

Cars.com|
null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto ciekawe zestawienie przygotowane przez jeden z wiodących serwisów motoryzacyjnych w USA z listą modeli, które najlepiej czują się w środowisku miejskim. Kierowano się takimi kryteriami wyboru jak m.in. gabaryty nadwozia, przestronność wnętrza, zwrotność, łatwość parkowania, średnie zużycie paliwa, a nawet dostępność składanych lusterek bocznych.

Oto przygotowane przez amerykański serwis motoryzacyjny Cars.com zestawienie 10 modeli, które najlepiej „czują się” w środowisku miejskim:
- MINI Cooper (nagroda główna)
- Chevrolet Cruze
- Ford Fiesta
- Honda Fit
- Hyundai Elantra
- Kia Forte
- Kia Soul
- Nissan Leaf
- Volkswagen Golf TDI
- Toyota Yaris

Przed sporządzeniem listy Top-10 specjaliści z Cars.com wzięli pod lupę łącznie ponad 50 modeli samochodów oferowanych aktualnie na rynku amerykańskim. Kierowano się takimi kryteriami wyboru jak m.in. długość nadwozia, przestronność wnętrza, promień zawracania, widoczność dla kierowcy, dostępność rozwiązań ułatwiających parkowanie oraz średnie zużycie paliwa podczas jazdy miejskiej.

Główne wyróżnienie w amerykańskim konkursie przypadło w udziale modelowi MINI, który według jury gwarantuje dużą zwinność podczas jazdy zatłoczonymi ulicami, sprawnie działające hamulce oraz przyjemne wrażenia z jazdy (szczególnie wersja Cooper S). W tym miejscu warto dodać, że zaledwie kilka dni temu koncern zapowiedział poważne inwestycje w Wielkiej Brytanii, które związane są z planami uruchomienia produkcji MINI nowej generacji. Wydaje się wielce prawdopodobne, że w przyszłości firma rozwijać będzie produkcję również w innych częściach świata.

USA to obecnie największy rynek zbytu dla modeli MINI na świecie, wyprzedzając pod tym względem nawet Wielką Brytanię. W ubiegłym roku wolumen za Oceanem wyniósł ponad 45 000 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - MINI Mini