/  /  /  /  / Jakie auta lubią kobiety
MINI Mini

MINI Mini

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Jakie auta lubią kobiety

Welt Online|
null
© MINI
null

Jak wynika z aktualnych danych dotyczących rynku niemieckiego, około 1/3 nowych samochodów rejestrowana jest w tym kraju na kobiety, jednak w przypadku marek rodzimych odsetek ten jest wyraźnie niższy. Czy to dlatego, że oferta niemieckich koncernów często nie odpowiada preferencjom pań?

Jak wynika z danych przygotowanych przez niemiecki Instytut CAR pod kierownictwem Ferdynanda Dudenhoffera, tylko około 1/3 nowych samochodów rejestrowana jest w tym kraju na kobiety, jednak w przypadku rodzimych marek odsetek ten i tak jest wyraźnie niższy.

W ciągu siedmiu pierwszych miesięcy bieżącego roku rejestracje nowych aut przypadające na kobiety stanowiły tylko 33,3% całego rynku w Niemczech. To wyraźnie mniej niż w roku 2010 (34,2%). To również mniej niż w rekordowym pod tym względem roku 2009 (38,9%), kiedy to nad Renem obowiązywał program dopłat zachęcających do wymiany starego auta na nowe. Dobre wyniki sprzedaży notowały wówczas przede wszystkim samochody miejskie takie jak np. Fiat 500 oraz MINI, do których kobiety nie kryją swojej sympatii.

Przy tegorocznym udziale kobiet w rejestracjach nowych aut na poziomie nieco ponad 33%, wyniki poszczególnych marek niemieckich są gorsze: Volkswagen (33,1%), Opel (32,6%), Audi (30,5%), BMW (25,7%), Porsche (18,7%) oraz Mercedes-Benz (16,9%).

Dla porównania, szczególnym zainteresowaniem płci pięknej cieszy się marka MINI, dla której udział rejestracji przypadających w omawianym okresie na kobiety to aż 49,6%. Porównywalnym wynikiem pochwalić się może tylko marka Daihatsu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - MINI Mini