/  /  /  /  / Michał Kościuszko cały sezon w WRC
MINI Coupe

MINI Coupe

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Michał Kościuszko cały sezon w WRC

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak w barwach nowego partnera strategicznego, Grupy LOTOS wystartują w pełnym cyklu Mistrzostw Świata WRC. Pierwszy start już 15 stycznia w rajdzie Monte Carlo.

Sezon 2013 obejmuje starty we wszystkich 13 rundach w królewskiej kategorii WRC. Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak będą startować samochodem MINI Cooper WRC. Michał Kościuszko na rajdowych tarasach będzie rywalizował  m. in. z Sebastienami Loebem i Ogierem oraz Jarim-Mattim Latvalą czy Mikko Hirvonenem. Krakowski kierowca swój rajdowy debiut w WRC zaliczy 15 stycznia 2013r, biorąc udział w 81 edycji rajdu Monte Carlo.

Start w Rajdzie Monte Carlo i to w najwyższej kategorii WRC jest dla mnie spełnieniem marzeń i realizacją kolejnego kroku w mojej karierze. Królewska klasa WRC to tak jak F1 w wyścigach. Pojedziemy samochodem Mini WRC. Będzie to mój debiut w Mistrzostwach Świata samochodem najwyższej kategorii. 5 dni zmagań ze światową czołówką kierowców rajdowych w ekstremalnych warunkach" - powiedział Michał Kościuszko.


Onboard z zeszłorocznej edycji rajdu Polski


Michał Kościuszko - polski kierowca rajdowy, urodzony w 1985 r. Przygodę w świecie sportów motorowych zaczął od wyścigów kartingowych w wieku 15 lat. Rok później wywalczył pierwsze miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski. W W roku 2002 zdobył międzynarodową licencję rajdową i wygrał dwa rajdy zaliczane do pucharu PZM. W 2005 r. jako oficjalny kierowca Suzuki Motor Poland zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski w klasie Super 1600 i F2. W latach 2007-2009 z ramienia zespołu Suzuki Sport Europe Kościuszko startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata w klasyfikacji juniorów (JWRC). W sezonie 2011 brał udział w mistrzostwach świata w kategorii samochodów produkcyjnych (PWRC) za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo X. Ostatecznie na koniec sezonu wywalczył 3. miejsce. W sezonie 2012 kontynuując starty w tym samym zespole zajął finalnie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii PWRC.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - MINI Coupe