/  /  / Coupe
MINI Coupe

MINI Coupe

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
null
© MINI
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull
Mini Coupe to mały miejski pojazd (segment B) należący do aut  sportowo-rekreacyjnych produkowany pod marką MINI przez niemiecki koncern BMW. Pojazd ten nawiązuje do legendarnego brytyjskiego modelu Mini, który należał do koncernu British Motor Corporation, a sprzedawany był pod nazwą Austin 7 lub Mini Morris. Mini Coupe to dwuosobowy Roadster posiadający sztywny, składany dach. Samochód trafił na Polski rynek w roku 2012.

Samochód  mierzy 372,8 cm długości i 168,3 cm szerokości przy wysokości wynoszącej jedynie 1385 cm. Brak tylnego rządu siedzeń i obecność składanego dachu powoduje, że pojemność bagażnika wynosi 280 litrów. MINI Coupe produkowane jest w zakładach mieszczących się w Oksfordzie w Anglii. Gama jednostek napędowych składa się z silnika benzynowego o pojemności 1.6 występującego w trzech wariantach mocy (122,150 i 212) oraz jednostki Diesla o pojemności 2l i mocy 143KM. Moc na przednie koła przenoszona jest za pośrednictwem 6 stopniowej, manualnej skrzyni biegów. Opcjonalnie dostępna jest również przekładania automatyczna.

Swoim wyglądem Mini Coupe wyraźnie nawiązuje do wersji hatchback, w szczególności jeżeli chodzi o przód auta. Sylwetka samochodu dzięki opadające ku tyłowi linii dachu nadaje Mini sportowego zacięcia. Charakterystycznymi elementami są przede wszystkim przednie reflektory oraz przedni wlot powietrza podkreślający sportowe aspiracje modelu.

Mini Coupe zostało wyposażone w elementy zapewniające bezpieczeństwo jak przystało na auto z grupy premium, czyli bardzo bogato. W standardzie znajduje się 6 poduszek powietrznych, dwie czołowe dla kierowcy i pasażera, dwie boczne przednie oraz 2 kurtynowe. Ponadto w każdej wersji znajduje się system zapobiegający blokowaniu kół podczas nagłego hamowania ABS z elektronicznym układem rozdziału sił hamowania EBD, system wspomagający gwałtowne hamowanie BAS oraz system elektronicznej kontroli stabilności toru jazdy ESP. Za dodatkową opłatą dostępny jest również system zapobiegający poślizgowi kół przy ruszaniu ASR. W testach zderzeniowych EuroNCAP model ten otrzymał maksymalna notę 5 gwiazdek. Jednak jak większość aut z tej klasy nie chroni w sposób odpowiedni kolan i ud kierowcy.
 

Coupe najczęściej porównywany z

Abarth 500
Abarth 500
Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta
Fiat 500
Fiat 500
Land Rover Range Rover Evoque
Land Rover Range Rover Evoque
MINI Mini
MINI Mini
Subaru XV
Subaru XV
Subaru BRZ
Subaru BRZ
Reklama