/  /  /  /  / 250 000 egzemplarzy MINI Countryman wyprodukowane!
MINI Countryman

MINI Countryman

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

250 000 egzemplarzy MINI Countryman wyprodukowane!

MINI|
null
© MINI
null

12 marca linie produkcyjne zakładów Magna Steyr w Austrii opuścił 250-tysięczny egzemplarz modelu MINI Countryman. Auto powstało jako próba połączenia koncepcji samochodu kultowej marki MINI z nowoczesnym pojazdem typu Sports Activity Vehicle.

Countryman zadebiutował na rynku w roku 2010 jako pierwszy czterodrzwiowy model w gamie MINI z szeroko otwieraną tylną klapą bagażnika. W roku ubiegłym globalna sprzedaż samochodu przekroczyła 102 000 egzemplarzy, przy czym najpopularniejsze wśród klientów były modele Cooper S Countryman oraz Cooper Countryman.

Mimo faktu, że wersje z silnikiem wysokoprężnym nie występują na wszystkich rynkach MINI (przede wszystkim Chiny oraz USA), udział tego typu jednostek napędowych w łącznym wolumenie sprzedaży Countrymana kształtuje się na poziomie około 37% (dane za rok 2012).

Na rynku polskim Countryman był zdecydowanie najchętniej kupowanym modelem marki MINI w roku ubiegłym, osiągając wynik na poziomie 442 egzemplarzy. Dla porównania, drugi w zestawieniu produkt uzyskał wolumen rzędu 268 sztuk.

MINI Paceman w Warszawie

Na koniec wróćmy jeszcze na chwilę do fabryki Magna Steyr w Grazu. Otóż właśnie ten austriacki zakład jest dostawcą na rynek nowego modelu MINI Paceman.

Paceman to już siódmy odrębny model w szybko rozwijającej się gamie MINI.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama