/  /  / Countryman
MINI Countryman

MINI Countryman

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 
null
© Mini
nullnullnullnullnullnullnullnull
Mini Countryman to kolejne wcielenie słynnego mini. Również ten model nawiązuje do bogatej historii kultowego brytyjskiego autka. Countryman, było to małe kombi, produkowane w latach 1961-69. Autko, w nawiązaniu do produkowanych w Stanach Zjednoczonych "drewnianych"  kombi, było, w tylnej swej części, również wykonane z drewna. Jeśliby porównywać je do gamy dzisiejszych Mini, bardziej przypominało model Clubman, niż swojego imiennika.

Produkowany obecnie Mini Coutryman, to crossover klasy B, samochodów  małych, segmentu premium. Mini Countryman kontynuuje trend obowiązujący wśród modeli marki, będąc większym od poprzednika, modelu Clubman. Jako pierwsze mini posiada pięcioro pełnowartościowych, otwieranych konwencjonalnie drzwi. Wymiary auta nie są już takie małe, jak sugerować by mogła nazwa marki. Countryman mierzy sobie 4097mm długości, 1789mm szerokości, oraz 1561mm wysokości. Jako crossover, Mini jest również wyżej niż konwencjonalny maluch zawieszone. Patrząc na największe mini trudno pomylić je z jakąkolwiek inną marką. Dodatkowa para drzwi została dobrze wkomponowana w sylwetkę auta. Wnętrze pomięści cztery osoby, z których każda ma do dyspozycji oddzielny fotel. Uwagę przykuwa zaakcentowany listwami w kolorze aluminium tunel środkowy, biegnący przez całą długość wnętrza. Deska rozdzielcza to dobrze znany z innych modeli marki wzór, z centralnie umieszczonym wyświetlaczem, nawiązującym do umieszczenia prędkościomierza w historycznym Mini. Do wyboru dostępny jest Countryman z napędem na przednią, lub obie osie.

Jak na małe auto segmentu premium przystało, crossover Mini posiada kompleksowe wyposażenie z zakresu  bezpieczeństwa czynnego, obejmujące system dynamicznej kontroli stabilności DSC, system wspomagający i rozdzielający siłę hamowania ABS+EBV oraz system wspomagający hamowanie w zakrętach CBC. Ponadto Countryman wyposażony jest w system ryglujący drzwi przy prędkości powyżej 16 km/h oraz czujniki parkowania z tyłu. Również wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa biernego jest kompleksowe. Na pokładzie znajdziemy poduszki czołowe kierowcy i pasażera, poduszki boczne, oraz poduszki chroniące głowy podróżujących na przednich i tylnych fotelach. Jadący z przodu mają również do dyspozycji trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami.

Mini Countryman konkuruje z takimi autami jak Nissan Juke, Kia Soul, Toyota Urban Cruiser, czy Suzuki Jimney.
 

Countryman najczęściej porównywany z

Abarth 500C
Abarth 500C
Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Audi A1
Audi A1
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Mercedes GLA
Mercedes GLA
Suzuki SX4 S-Cross
Suzuki SX4 S-Cross
Volvo V40 Cross Country
Volvo V40 Cross Country
Reklama