/  /  /  /  / Oto nowości MINI na salonie samochodowym Genewa 2013
MINI Clubman

MINI Clubman

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Oto nowości MINI na salonie samochodowym Genewa 2013

MINI|
null
© MINI
nullnull

MINI wciąż wzbogaca i uatrakcyjnia swoją ofertę modeli specjalnych: w tym roku salon w Genewie będzie miejscem światowej premiery MINI Clubman Bond Street. Bogato wyposażony, dopracowany w detalach samochód jest przykładem charakterystycznego stylu MINI trafiającego do szczególnie wymagających, świadomych klientów.

Genewa będzie również miejscem prezentacji modelu MINI John Cooper Works Paceman, który łączy cechy pierwszego Sports Activity Coupe w swojej klasie ze zrodzonymi na torach wyścigowych technologiami zastosowanymi w układzie napędowym i w podwoziu. Submarka John Cooper Works, tak jak i główna marka MINI, dysponuje obecnie siedmioma modelami samochodów w swojej ofercie.

MINI Clubman Bond Street
Jednym z filarów światowej popularności MINI jest szczególnie bliski związek między właścicielami i ich samochodami; związek, który zaczyna się zanim jeszcze przyszły właściciel dozna pierwszych wrażeń za kierownicą swojego samochodu. MINI oferuje szeroki wachlarz wyposażenia opcjonalnego i akcesoriów, dzięki czemu każda wersja każdego modelu może być przekształcona w niepowtarzalny egzemplarz, precyzyjnie dostosowany do osobistych potrzeb i upodobań swojego właściciela.

Ponadto, starannie skonfigurowane modele specjalne pozwalają dodatkowo uwypuklić wybrane cechy charakteru MINI.

Najnowszym przykładem takiego samochodu jest MINI Clubman Bond Street, który świętuje światową premierę na 2013 Geneva International Motor Show. Główny kolor nadwozia Midnight Black Metallic współgra z kontrastowym kolorem Cool Champagne, którym pokryto płat dachu, obudowy zewnętrznych lusterek, dolne części słupków C i wykonano pasy na pokrywie silnika, uzyskując udane podkreślenie dynamicznie płynących linii nadwozia MINI Clubman i powiększonego rozstawu osi.

Wnętrze zaopatrzono w całą gamę wysokiej jakości akcesoriów, staraniie dobrano kolory i materiały, w tym ekskluzywnie zaprojektowane sportowe fotele oraz skórzane wykończenie deski rozdzielczej.

MINI Clubman Bond Street na genewskiej scenie wystąpi w towarzystwie MINI Hyde Park. Ten model specjalny, który dostępny jest zarówno w wersji MINI, jak i MINI Clubman, oferuje kombinację koloru nadwozia Pepper White z nowym kontrastowym kolorem Champagne Cool.

Ponadto, na salonie w Genewie można zobaczyć ciekawy przykład sztuki designerskiej: kabriolet MINI Convertible Highgate. Ten czteromiejscowy samochód z miękkim składanym dachem ucieleśnia aurę ekskluzywności, indywidualizmu i brytyjskiego poczucia swobody.  

Goście dwiedzający salon w Genewie będą również mogli zapoznać się z paletą innych opcji indywidualizacji dla całej obecnej rodziny modelowej. Będą wśród nich najnowsze dodatki z programu MINI Yours i elementy z oferty John Cooper Works Tuning przeznaczone do montażu w wyprodukowanych już samochodach, dostępne w ramach oferty oryginalnych akcesoriów MINI.

MINI John Cooper Works Paceman
Oferta sportowych modeli sygnowanych przez John Cooper Works wzbogaciła się o kolejny samochód: MINI John Cooper Works Paceman. Dzięki wyraziście poprowadzonej linii przedniej części nadwozia, eleganckim i sportowym konturom tyłu nadwozia, linii dachu opadającej w sposób typowy dla modeli coupé i szerokiemu pasowi tylnemu, nowy trzydrzwiowy samochód zdradza swoje sportowe zacięcie i wyjątkową zwinność już przy pierwszym spojrzeniu.

Standardowy zestaw aerodynamiczny, obniżone sportowe zawieszenie i 18-calowe felgi aluminiowe Twin Spoke Black Burnished Design dodają samochodowi jeszcze więcej charakteru i wyjątkowości w sportowym stylu.

Układ napędowy i podwozie MINI John Cooper Works Paceman korzysta z technicznych detali dopracowanych w trakcie opracowywania samochodów wyścigowych. Czterocylindrowy silnik z turbosprężarką typu Twin-Scroll, z bezpośrednim wtryskiem benzyny i układem zmiennych faz rozrządu rozwija moc 218 KM i wysyła ją na koła poprzez sześciobiegową manualną skrzynię biegów oferowaną w standardzie.

Sześciobiegowa automatyczna przekładnia z systemem Steptronic i łopatkami przy kierownicy dostępna jest jako opcja.

MINI John Cooper Works Paceman to drugi model po MINI John Cooper Works Countryman wyposażony standardowo w system przeniesienia napędu na wszystkie koła All4. Pozwala to zamienić moc turbodoładowanego silnika w mocne wrażenia z jazdy zarówno na drodze, jak i poza nią.

Elektronika kontrolująca pracę systemu All4 została zintegrowana i wbudowana bezpośrednio w moduł sterowania systemem dynamicznej kontroli stabilności (DSC), pozwalając błyskawicznie dostosować do aktualnej sytuacji rozkład mocy przekazywanej z silnika na poszczególne koła.

Takie rozwiązanie daje MINI John Cooper Works Paceman możliwość wykorzystania przyczepności kół na luźnej nawierzchni, a także pozwala na uzyskiwanie sportowych charakterystyk na zakrętach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - MINI Clubman